infolinia 501 176 369
wyszukiwanie zaawansowane
 • Slider 2
 • Slider
 • slider1
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
0123456
0
Strona główna » Odkurzacze przemysłowe » Odkurzacze przemysłowe uniwersalne » Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy BAG do pyłów szkodliwych dla zdrowia z rękawem do ciagłego pakowania
Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy BAG do pyłów szkodliwych dla zdrowiaOdkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy BAG do pyłów szkodliwych dla zdrowia rękaw HEPAOdkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy BAG do pyłów szkodliwych dla zdrowia rękaw Longopac 20 mbOdkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy BAG do pyłów szkodliwych dla zdrowia hepa
Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy BAG do pyłów szkodliwych dla zdrowiaOdkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy BAG do pyłów szkodliwych dla zdrowia rękaw HEPAOdkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy BAG do pyłów szkodliwych dla zdrowia rękaw Longopac 20 mbOdkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy BAG do pyłów szkodliwych dla zdrowia hepa

Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy BAG do pyłów szkodliwych dla zdrowia z rękawem do ciagłego pakowania

Dostępność: Dostępny

Stan produktu: Nowy

Filtry klasy:

Producent:

System czyszczenia filtra:

Zastosowanie:

Certyfikat:


Ceny widoczne po zalogowaniu

 • Opis produktu
 • JetClean


Wysokiej klasy przemysłowy odkurzacz komutatorowy A1421 zaprojektowany do współpracy z workami Longopac. Odkurzacz przeznaczony do odkurzania materiału stałego, sypkiego, pylistego szkodliwego dla zdrowia i muszącego być w minimalnym kontakcie z człowiekiem. Cechą charakterystyczną modelu jest w konstrukcja dolnej części tj. przystosowania do podpięcia rękawa foliowego o długości 20 mb, który zostaje systematycznie zapełniany pyłami i odcinany w ramach potrzeb. System ten zabezpiecza operatora przed kontaktem z pyłami. Worki Longopac to unikalne rozwiązanie ciągłego systemu pakowania. System jest bardzo wydajny, ekologiczny i powszechnie używany w wielu branżach w Polsce i na świece. Longopac jest skuteczną metodą postępowania z odpadami, ograniczającą pracę i zwiększającą recykling. System ciągłego pakowania jest idealny dla zakładów produkcyjnych gdzie pyły są drobne i szkodliwe oraz ich kontakt z operatorem musi być ograniczony do minimum. Warto zaznaczyć, że worki Longopac umożliwiają jednocześnie paczkowanie wciąganych elementów i ich ponowne użycie w procesie produkcyjnym. Model w całości wykonany ze stali malowanej proszkowo - materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, środki chemiczne, promieniowanie UV oraz korozję. Jednostka przemieszcza się na 2 kołach skrętnych 360O oraz na 2 kołach stałych w tylnej części co zapewnia stabilną jazdę bez względu na powierzchnię. A1421 zasilany jest dwoma silnikami by-pass, zbudowanymi są na zasadzie  niezależnych obiegów powietrza do zasysania i chłodzenia. Rozwiązanie to zapewnia długą i bezawaryjną pracę oraz zapewnia nieprzegrzewanie się odkurzacza. Linia odkurzaczy XM zaopatrzaona jest w innowacyjny system filtracji JetClean® oparty na antystatycznym filtrze Cartridge dużej powierzchni klasy M z powłoką typu „dont stick” i różnicy ciśnień. System JetClean® pozwala na długą pracę odkurzaczem bez ingerencji z zewnątrz. Więcej o filtracji i zasilaniu poniżej. 

Linia odkurzaczy przemysłowych XM obejmuje również w wersje z tradycyjnym zbiornikiem na zanieczyszczenia. Poniżej dodatkowo zaprezentowano dane techniczne modelu o pojemności 45lit., do danych technicznych modelu A1400 o zbiorniku 20 lit. zapraszamy tu.

Każdy z odkurzaczy Depureco występuje w wersji ze stali INOX AISI 304. Komora filtra, zbiornik i rama ze stali nierdzewnej są idealne do pracy z elementami toksycznymi i żrącymi.
 

ZALETY ODKURZACZA

 
 • Certyfikat CE
 • filtr zmywalny, wzmocniony z powłoką „dont stick” do której nie przywierają pyły
 • manualny otrząsacz filtra powietrza zdolny w chwilę przywrócić pełen przepływ
 • filtr o powierzchni 15.000 cm2 certyfikowany w klasie M
 • system LONGOPAC do ciągłego pakowania
 • zasobnik z rękawem BAG 20 mb
 • potencjałowanie – galwaniczne połączenie wszystkich elementów odkurzacza
 • wyłączniki niezależne
 • kontroler zabrudzenia filtra
 • 2 silniki komutatorowe by-pass
 • stopień ochrony przeciwporażeniowej IP55
 • pojemnik na akcesoria (opcja)

ZASILANIE


Głowica odkurzacza A1421 zawiera 2 turbiny typu By-Pass przystosowane do pracy naprzemiennej i cyklicznej nawet 24 godziny dziennie. Silniki te są niezwykle wytrzymałe i wydajne, a przy tym bardzo ciche. Turbiny by-pass osiągają swoje najlepsze parametry gdy pracują na zmianę w różnych kombinacjach. Taki typ pracy eliminuje możliwość ich przegrzania, zapewnia wielogodzinną pracę i utrzymuje silniki w dobrym stanie. Kolejną cechą odróżniającą turbiny by-pass od boczno-kanałowych jest niezależność silników. Każdy z zastosowanych 2 silników posiada dwa niezależne obiegi powietrza - jeden do zasysania zanieczyszczeń, a drugi do chłodzenia silnika w trakcie jego pracy. Obiegi są od siebie fizycznie odseparowane, co uniemożliwiają przedostanie się do rdzenia silnika jakimkolwiek ze zbieranych zanieczyszczeń. Fizyczna separacja zapewnia ochronę silnika i niezawodność jego pracy. Każdy z zamontowanych silników posiada odrębne wyłączniki i układ elektryczny. Pozwala to na autonomiczne uruchomianie każdego silnika z osobna lub kilka w dowolnej kombinacji wg potrzeb operatora.
 

FILTRACJA


Linia XM posiada w standardzie filtr klasy M z certyfikatem BGIA typu „dont stick”. Przypis ten oznacza pokrycie powierzchni filtra teflonem uniemożliwiającym pyłowi przywieranie do niego. Jednocześnie filtr jest odporny na wilgoć, tłuszcze i chemię. Użycie wytrzymałego antystatycznego włókna poliestrowego pozwoliło na stworzenie filtra do wielokrotnego stosowania. Umieszczony w komorze filtra filtr Cartridge, to specjalny filtr o dużej powierzchni filtracji na niewielkiej przestrzeni. Cylindryczny filtr harmonijkowy zapewnia drożny przepływu powietrza nawet wtedy, gdy będzie brudny. Filtr Cartridge klasy M zatrzymuje cząstki do 1µ, chroniąc równorzędnie silnik odkurzacza i osoby pracujące wokół niego. 
 


 

CZYSZCZENIE FILTRA


Odkurzacze XM w swoim standardzie posiadają w najnowszy system czyszczenia filtra JetClean©. Zaprojektowany przez producenta Depureco system, opiera się różnicy ciśnień między wnętrzem odkurzacza, a jego otoczeniem. W momencie otwarcia klapki zamontowanej komorze filtra, naturalnie i automatycznie zostanie wygenerowany wsteczny przepływ strumienia powietrza. Strumień ten przepływając przez filtr usunie cały pył z jego powierzchni. Gniazdo wlotu JetClean® o średnicy 50 mm pozwala na swobodny wlot powietrza do odkurzacza i zmniejsza opór przepływu. Jest to niezwykle skuteczny i bezproblemowy sposób oczyszczania filtra bez potrzeby zatrzymywania silników. 

DANE TECHNICZNE 

 
 Parametry Dane techniczne
 Model  A1421 A1420
 Certyfikat CE
 Moc 2,2 kW
 Zasilanie Silnik by-pass (2 szt.)
 Podciśnienie 250 mBar
 Przepływ powietrza 380 m3/h
 Zbiornik LONGOPAC 45 lit.
 Powierzchnia filtra 40.000 cm2
 Klasa filtra IFA/BGIA antistatic klasa M
 Materiał wykonania Stal malowana proszkowo
 Średnica przyłączenia Ø 50 mm
 Poziom natężenia dżwięku 72 dB
 Wymiary 59 x 55 x 140 cm 59 x 55 x 129 cm
 Waga 35 kg 45 kg
 
Odkurzacz_przemyslowy_dwu_silnikowy_BAG_do_pylow_szkodliwych_dla_zdrowia_z_rekawem_do_ciaglego_pakowania

 
* Odkurzacze są sprzedawane bez osprzętu

System czyszczenia filtra powietrza wstecznym przedmuchem powietrza o nazwie JetClean®.

 
Wlot o średnicy 50 mm pozwala na swobodny przepływ powietrza do odkurzacza i zmniejsza opór przepływu. Wlot posiada specjalną zasuwę która służy do zamykania wlotu powietrza do odkurzacza i jest jednym z dwóch elementów systemu oczyszczania filtra powietrza JetClean®.
System czyszczenia filtra powietrza wstecznym przedmuchem powietrza o nazwie JetClean

Dzięki różnicy ciśnieniu wytworzonego  po zamknięciu zasuwy ”A” na wlocie powietrza do odkurzacza między wnętrzem a jego otoczeniem, w momencie otwarcia klapy system generuje silny wsteczny strumienia przepływu powietrza przez filtr, usuwając pył z powierzchni filtra, bez wyłączania silnika.
 Pozostałe produkty z kategorii
Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do dużej ilości pyłu z systemem JetClean

Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do dużej ilości pyłu z systemem JetClean

Odkurzacz z innowacyjnym systemem oczyszczania filtra JetClean, pojemności 65 lit. i mocy 3,9 kW. Zaprojektowany do prac cyklicznych.
TTV odkurzacz przemysłowy do pracy ciągłej Biemmedue

TTV odkurzacz przemysłowy do pracy ciągłej Biemmedue

Odkurzacz ze stali malowanej proszkowo do prac przemysłowych ciężkich o mocy od 2,2 kW 1N do 4kW 3N i opojemności zbiornika 80L
Odkurzacz przemysłowy 130 litrów do zbierania wody z zaworem spustowym

Odkurzacz przemysłowy 130 litrów do zbierania wody z zaworem spustowym

Odkurzacz ze stali malowanej proszkowo marki Depureco zaprojektowany do pracy z dużą ilością cieczy ze zbiornikiem 130 lit. oraz przepływie powietrza 390 i 570 m3/h.
Odkurzacz przemysłowy do zbierania wody MTP Biemmedue

Odkurzacz przemysłowy do zbierania wody MTP-MTX Biemmedue

Model ze zbiornikiem 115 litrów wykonany z polipropylenu lub stali nierdzewnej. Odkurzacz zasilany 3 silnikami o mocy 3,5 kW.
TTX odkurzacz przemysłowy turbinowy do pracy sucho mokro Biemmedue malowany proszkowo

TTXV odkurzacz przemysłowy turbinowy do pracy sucho mokro Biemmedue

Odkurzacz indukcyjny do prac ciężkich przy liniach produkcyjnych. Turbina jedno- lub trój-fazowa, zbiornik 100-litrowy i filtr 27.300 cm2
Wszystkie prawa zastrzeżone CLEANEA - 2021