infolinia 501 176 369
wyszukiwanie zaawansowane
  • Slider 2
  • Slider
  • slider1
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
0123456
0
Strona główna » Nowości » Dezynfekcja parą
Polecane

Dezynfekcja parą

Data dodania: 12-10-2020 Wyświetleń: 25

Parownice są skutecznym narzędziem termicznym do czyszczenia i dezynfekcji, które jednocześnie znacząco ogranicza wykorzystywanie środków chemicznych. W czasach gdy czynności te są najważniejszą częścią naszego codziennego życia prywatnego i zawodowego, dobrze jest wiedzieć dlaczego powinniśmy zastanowić się nad uzupełnieniem obiektu w parownicę.W obiektach przemysłowych czy też domowych, nie doceniamy zalet pary o wysokiej temperaturze. Para emulguje tłuszcz, usuwa zanieczyszczenia, zabija zarazki, pasożyty i wirusy na czyszczonych przedmiotach. Może także wyjść poza obręb przedmiotów i oczyścić całe obiekty, hale oraz wszelkie powierzchnie sklepowe.

Parownice doskonale sprawdzają się przy podłogach i tapicerkach z tłustymi zabrudzeniami, narzędziach zabrudzonych z przeróżnych smarów i olei, a nawet ze specjalnymi akcesoriami do czyszczenia antyków, skór. Ale nie są to wyłącznie urządzenia do oczyszczania. Dezynfekcja jest równie ważną funkcją parownicy. Ten aspekt jest kluczowy to czyszczenia w szpitalach i laboratoriach.

Wieloletnie badania dowodzą, że para o wysokiej temperaturze jest jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań w usuwaniu różnych elementów takich jak zarazków, bakterii, wirusów, grzybów, pleśni i wiele innych, które odporne są na standardowe czyszczenie chemiczne, takich jak szczepy bakterii (np. salmonella, gronkowiec, paciorkowiec), wirusy, pleśń, grzyby, drożdże, pluskwy. Dodatkowo zastosowanie razem z odkurzaczem wyposażonym w filtr HEPA pozwala na eliminację kurzu, pyłków, zarodników, roztoczy i alergenów w prawie 100%.

W czasach pandemii czystość i dezynfekcja to słowa kluczowe. Przy użyciu parownicy dezynfekcji można poddać każdy przedmiot i powierzchnię, która na pierwszy rzut oka jest idealnie czysta. Skażenie jest jednak nie widoczne. Wirusy, w odróżnieniu od baterii, pozbyć się można już przy małej ilości pary. Już w tym momencie jesteśmy pewni, że wirus nas ominie, gdyż ginie on pod wysoką temperaturą. Dezynfekcja parą to kreowanie prawdziwie czystego otoczenia.

Zachęcamy zatem do zakupu parownic do firm i zakładów pracy. Jest to bardzo ekologiczny i skuteczny środek do mycia i czyszczenia rzeczy bez użycia chemii. Wykorzystywana jest para wodna o wysokiej temperaturze. Mniej ekologiczna opcja, pozwala na wykorzystanie niewielkiej ilości środków chemicznych do dodatkowego zwiększenia poziomu czystości i dezynfekcji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą parownic w zakładce PAROWNICE.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Nowości
Wszystkie prawa zastrzeżone CLEANEA - 2020