Strona główna » BLOG » Jaką myjkę kupić

Jaką myjkę kupić

Data dodania: 01-02-2022 Wyświetleń: 6935


Myjki ciśnieniowe są popularnym urządzeniem do utrzymania czystości i do walki z odleżanym brudem zarówno w gospodarstwach domowych jak i w przedsiębiorstwach. Jest wiele sytuacji w których potrzebne są urządzenia do mycia i czyszczenia z użyciem wody pod ciśnieniem. Na polskim rynku maszyn i urządzeń czyszczących, myjki ciśnieniowe są obecne od wielu lat i pracują w praktycznie każdym sektorze - od mycia samochodów i powierzchni płaskich w halach magazynowych, przez czyszczenia hal produkcyjnych, aż po oczyszczenie zbiorników i instalacji.

Choć myjki ciśnieniowe są bardzo popularne i używane już od lat, to nie każdy wie
jak one właściwie działają. Wg definicji myjka ciśnieniowa to urządzenie czyszczące, zwiększające ciśnienie wody doprowadzanej z zewnętrznego źródła zasilania i przetłaczające je przez specjalistyczny wąż ciśnieniowy na zewnątrz w celu oczyszczenia powierzchni lub elementu. Niezależnie od marki czy rodzaju, myjki ciśnieniowe składają się z kilku podstawowych elementów pompa, silnik, obudowa (metalowa lub poliuretanowa), lanca i pistolet wysokociśnieniowy. Na rynku jest także wiele opcji dodatkowych, które pozwalają na jeszcze lepsze dopasowanie urządzenia do zadań specjalnych jak np. oczyszczanie trudno dostępnych czy wysoko położnych miejsc.

Jeśli chodzi o wcześniej wspomniane rodzaje myjek, to w pierwszej kolejności dzielą się one na te mniejsze, zwanymi niskociśnieniowymi tj. o ciśnieniu od 130 bar do 190 bar (do oczyszczania elementów delikatnych, aby nie zniszczyć ich powierzchni, oraz na te przeznaczone do prac ciężkich, inaczej zwane wysokociśnieniowymi, o ciśnieniu roboczym od 200 bar do nawet 500 bar. Ważniejszym jest jednak aspekt sektora i przyszłego zastosowania urządzenia. Tutaj warto spojrzeć na to co ma czyścić myjka i jakie jest jej otoczenie. Niektóre zanieczyszczenia nie zejdą łatwo przy użyciu wyłącznie zimnej wody z detergentem. Powszechnie wiadomo, że gorąca woda ma lepsze właściwości myjące w porównaniu do zimnej i tym samym pozwala na uniknięcie stosowania środków chemicznych. Myjki gorącowodne są niezastąpione w przemyśle rolniczym gdzie czyszczą, myją i dezynfekują obiekty hodowlane i maszyny rolnicze. Tymczasem myjki zimnowodne prężnie działają i pomagają pracownikom sektora budowlanego i motoryzacyjnym gdzie wspaniale usuwają odpowiednio beton i zaschnięte farby. Warto podkreślić, że im wyższe ciśnienie wytwarza myjka, tym mniejsza jest potrzeba użycia detergentów przez co zwiększa się spectrum zastosowania myjki.

W odniesieniu do sposobu zasilania urządzenia, wskazane jest, aby przyjrzeć się otoczeniu pracy naszej myjki ciśnieniowej. Czy gniazda elektryczne są gęsto rozplanowane? Jak daleko są one od najdalszego planowanego miejsca czyszczenia? Czy kabel zasilający w zestawie z myjką jest wystarczająco długi czy trzeba zastosować dłuższy? Myjki ciśnieniowe najczęściej zasilane są z tradycyjnie siecią elektryczną, co narzuca sprawdzenie jej pod względem dostępności. Producenci jednak postanowili wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników i stworzyli modele zasilane silnikami spalinowymi. Choć rozwiązanie jest trochę głośniejsze i wytwarza spaliny to pozwala na pracę na terenie budowy lub z dala od jakiegokolwiek gniazda elektrycznego.
 
Silnik w myjce jest ważny, ale tym co jest w niej najważniejsze to pompa.  Jej kluczowość wywodzi się ze sprężania wody, a następnie doprowadzana jej do pistoletu natryskowego pod wysokim ciśnieniem. Tym samym czyniąc z urządzenia niezawodnego pomocnika sprzątania.
Z przeciwnej strony pompa, jak i całe urządzenie, podłączona jest do źródła wody bieżącej. Woda ta musi być wolna od zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić filtr i całe urządzenie oraz o niskiej zawartości wapnia, który może się odłożyć i zniszczyć serce myjki. W tych kwestiach istnieją ciekawe rozwiązana, które umożliwiają nie tylko oczyszczenie wody z wapieni, ale także pozwalają na pobieranie wody ze zbiorników stałych pozwalając myjce być bardziej ekologiczną. W myjkach w ofercie Cleanea znajdują się wyłącznie pompy korbowodowe z ceramicznymi tłokami i mosiężną głowicą. Pompy te są znacznie wytrzymalsze niż te wykonane  z aluminium lub kompozytów wykorzystywanych w urządzeniach firmy Kaercher.

Myjka ciśnieniowa to niesamowite urządzenie, które zwiększa naszą moc i zasięg oraz zużywa mniej wody. Plus ekologiczny! Woda pod dużym ciśnieniem skutecznie usuwa zabrudzenia i sprawia, że sprzątanie staje się przyjemnością. Podstawowym powodem dlaczego przedsiębiorstwa decydują się na zakup myjki ciśnieniowej to oszczędność czasu i uniknięcie wynajmu specjalistycznych firm usługowych do czyszczenia silnie zabrudzonych pojazdów i sprzętu ze starych powłok, resztek izolacji, betony lub narośli. Każda sytuacja powoduje, że szukamy odpowiedniej metody i sprzętu. Przy wyborze odpowiedniej myjki dla naszego zakładu pracy zawsze trzeba jasno określić czym myjka ma się zajmować i jakie cechy ma jej najbliższe otoczenie. Na tej postawie specjaliści w firmie Cleanea dobiorą jak najlepsze rozwiązanie, które będzie z Państwem wiele lat.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu