infolinia 501 176 369
wyszukiwanie zaawansowane
 • Slider 2
 • Slider
 • slider1
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
0123456
0
Strona główna » Odkurzacze przemysłowe » Odkurzacze ekstrakcyjne do prania » EX 40 odkurzacz ekstrakcyjny Biemmedue profesjonalny do prania stal nierdzewna
EX 40 odkurzacz ekstrakcyjny Biemmedue profesjonalny do prania stal nierdzewna

EX 40 odkurzacz ekstrakcyjny Biemmedue profesjonalny do prania stal nierdzewna

Stan produktu: Nowy

Producent:

Filtry klasy L i HEPA:

Produkt:

Certyfikat:


Ceny widoczne po zalogowaniu

 • Opis produktu
 • Do pobrania (1)

Odkurzacz ekstrakcyjny jednosilnikowy ze zbiornikiem 40 lit. ze stali nierdzewnej AISI 430. Model EX 40 M to specjalistyczny model odkurzacza przeznaczonego do prania dywanów i tapicerek. Odkurzacz ten łączy w sobie zalety odkurzacza do pracy sucho-mokro urządzenia do piorącego. Zainstalowana w głowicy pompa ciśnieniowa, podaje poprzez zintegrowany wąż, roztwór detergentu do ssawy uniwersalnej. W jednej chwili powierzchnia jest natryskiwana przez dysze oraz odsysana z wszelkiej wody i detergentu. 40-litrowy zbiornik nie łatwo napełnić przy praniu jednego średniego dywanu, niemniej odkurzacz posiada pływak zabezpieczający przez przepełnieniem zbiornika i zalaniem silnika. Model zasilany jest mocnym silnikiem by-pass, który dzięki swojemu dużemu przepływowi pozostawia czyszczoną powierzchnię prawie suchą. Zbiornik wykonany z odpornej mechanicznie i chemicznie stali nierdzewnej INOX AISI 430, osadzono na polipropylenowym siedzisku do którego zamontowane są  4 wytrzymałe koła skrętne. Używanie odkurzacza ekstrakcyjnego jest bardzo bezpiecznym i skutecznym sposobem na czyszczenie wszelkich powierzchni. EX 40 może służyć do oczyszczenia nawet najbrudniejszych dywanów, tapicerek, materacy, a także podsufitek samochodowych. Możliwości odkurzacza wychodzą również poza materiały, może on służyć do osuszania podłóg i czyszczenia ścian. 
 

 

ZALETY ODKURZACZA

 
 • Duży przepływ powietrza 198 m3/h
 • Profesjonalna pompa ciśnieniowa firmy Ulka
 • Zbiornik 40L stal nier. INOX
 • Praca odkurzacza mokro i sucho
 • Pływak zabezpieczający przed przepełnieniem
 • Turbiny By-pass
 • Wygaszacz piany
 • W komplecie zestaw profesjonalnych akcesoriów Ø 40 mm
 

GŁOWICA

 

Profesjonalny odkurzacz ekstrakcyjny zasilany jest silnikiem komutatorowymi typu By-Pass i Zaprojektowany do pracy cyklicznej i naprzemiennej. Silniki są ciche, wydajne i niezawodne. Silnik by-pass posiada dwa niezależne obiegi powietrza - jeden przeznaczony jest do prania w pracy na mokro lub zbierania zanieczyszczeń w pracy na sucho, podczas gdy drugi obieg chłodzi silnik. Te fizycznie odseparowane od siebie obiegi nie pozwalają zbieranym zabrudzeniom przedostać się do rdzenia silnika. Takie rozwiązanie daj operatorowi możliwość długiej i bezawaryjnej pracy odkurzacza EX 40 M. Mocny silnik i duży przepływ powietrza umożliw

 

Pomiędzy silnikami, a zbiornikiem we wszystkich modelach odkurzaczy profesjonalnych znajdują się pływak i filtr piankowy (zwany również wygaszaczem piany). Elementy te mają za zadanie zatrzymać ciecze i pianę w trakcie pracy na mokro. Rozwiązanie to nie pozwala na ich przedostanie się do silnika i tym samym zalaniem go. Założony na koszu pływaka, filtr piankowy pozwala pianie na nim swobodnie osiadać, a później skraplać się. Są to bardzo ważne i praktyczne środki zabezpieczające przy pracy z chemią i płynami pianującymi.

 

FILTRACJA

 

Pomimo przeznaczenia odkurzacza do prania ekstrakcyjnego, posiada on na wyposażeniu standardowym filtr z mocnej włókniny poliestrowej. Filtr do pracy na sucho osadzony jest na polipropylenowym kołnierzu, co pozwala na jego łatwy montaż i demontaż w celu jego oczyszczenia lub w późnej fazie eksploatacji – jego wymiany. Filtr odkurzaczy piorących EX tak samo jak tych przeznaczonych do praco ogólnych również jest wielorazowego użytku. Jest on odporny na wilgoć oraz posiada stopień filtracji "L" 3µ. Aby przedłużyć żywotność filtra należy go regularnie oczyszczać. Można to zrobić otrzepując go, przedmuchując albo czyszcząc na sucho lub na mokro. Worek jednorazowy dla oprawienia estetyki pracy dostępny jest również i przy tych modelach. Rozwiązanie to jeszcze bardziej ułatwia opróżnianie zbiornika.

 

DANE TECHNICZNE 

 

Model

Biemmedue EX 40 M

Kod 

008.407

Zasilanie

230 V  50 Hz

Moc

1200 + 65 W

Przepływ

180 m3/h

Podciśnienie

220  mBar

Głośność

65 dBA

Pojemność zbiornika

40 l

Materiał zbiornika

Stal nierdzewna

Typ silnika

By-pass

Obroty

18.000 rpm

Średnica akcesorii

Ø 40

Stopień ochrony

IP 44

Waga

12,8 kg

Wymiary

43 x 43 x 72 cm

 • Broszura informacyjno - techniczna Broszura informacyjno - techniczna zawiera parametry sprzętu jego części oraz zdjęcia i wyposażenie dodatkowe dotyczące grupy odkurzaczy.
Pozostałe produkty z kategorii
EX 80 odkurzacz ekstrakcyjny Biemmedue dwu-silnikowy do prania stal nierdzewna

EX 80 odkurzacz ekstrakcyjny Biemmedue dwu-silnikowy do prania stal nierdzewna

EX 80 M - odkurzacz do prania obić mebli, dywanów i tapicerek samochodowych o pojemności 80 lit. i mocy 2,8 kW.
EX 80 odkurzacz ekstrakcyjny Biemmedue dwusilnikowy do prania polipropylen

EX 80 odkurzacz ekstrakcyjny Biemmedue dwusilnikowy do prania polipropylen

EX 80 P - pojemność 80 lit., moc 2800 W. Model dwusilnikowy przeznaczony do długiego prania dywanów, materacy, wnętrz samochodów. 
Wszystkie prawa zastrzeżone CLEANEA - 2021