Strona główna » Odkurzacze przemysłowe » Odkurzacze przemysłowe do chłodziwa i oleju » Odkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłków
Opis produktu
Dane techniczne
Akcesoria Ø 40 mm w komplecie
Akcesoria dodatkowe na życzenie
Zastosowanie
Do pobrania (1)
Klipy filmowe (2)
Galeria
Pozostałe produkty z kategorii

Odkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłków

MAXIM 40 M OIL - jednosilnikowy odkurzacz stworzony do pracy z olejami i chłodziwami z separatorem części stałych i zbiornikiem 40L
Odkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłkówOdkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłków cccOdkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłków zbiornikOdkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłkówOdkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłków bnOdkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłków cz

Producent: Producent

Filtry klasy L M HEPA:: Filtry klasy L M HEPA:

Produkty: Produkty

Certyfikat: Certyfikat

Dostępność: Dostępny

Stan produktu: Nowy

Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta:
Opis produktu

Profesjonalny odkurzacz MAXIM 40 M OIL jednosilnikowy przeznaczony do prac związanych z odsysaniem chłodziwa oleju wraz z zabrudzeniami stałymi takimi jak wióry metalu, tworzyw sztucznych, granulaty. Zbiornik odkurzacza wykonano ze stali INOX AISI 430 - materiału estetycznego, trwałego i odpornego mechanicznie - i osadzono na metalowym siedzisku. Pierścień jest bezpośrednio połączony z 4 łożyskowanymi kółkami skrętnymi 360o. Dzięki nim model jest niezwykle mobilny i prosty w przemieszczaniu. Niezawodny odkurzacz, który odczuwalnie zmniejsza czas spędzony na sprzątaniu, a jednocześnie podwyższa standardy pracy.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji, wlocie od góry i zastosowaniu koszo-filtra wykonanego z blachy perforowanej o prześwicie 28% w odkurzaczu następuje separacja części stałych, które wpadają do koszo-filtra, a ciecze opadają na dno zbiornika. Zbierane części stałe można wyjąć z odkurzacza unosząc głowice i wyjmując separator, chłodziwo lub olej znajduję się w dolnej części zbiornika. Tak oddzielone zanieczyszczenia mogą być użyte do ponownie do procesu produkcji. Niewielkość MAXIM 40 sprawia, że bez problemu można poruszać się z nim w ciasnych obszarach, co więcej jego wysokość (71 cm) pozwala nawet na umieszczenie do pod linią produkcyjną i sprzątanie doraźne. Model zasilany jest jednym silnikiem By-Pass, złożonego z 2 niezależnych obiegów powietrza. Budowa ta zapewnia długą i bezawaryjną pracę odkurzacza. Bezawaryjną pracę odkurzacza zapewnia również pływak i filtr gąbkowy. Więcej o tych elementach poniżej. Linia odkurzaczy MAXIM M OIL to idealne rozwiązania do zbierania sporadycznych tłustych zanieczyszczeń z opcją oddzielania wciąganego oleju od zanieczyszczeń, dzięki separatorowi. Odkurzacz MAXIM marki Biemmedue występuje również ze zbiornikiem 70 lit. - link do produktu.


ZALETY ODKURZACZA

  • Zdolność do odseparowania części stałych od chłodziwa i oleju 

  • Duży przepływ powietrza 220 m3/h

  • Turbiny By-pass

  • Wykonanie w stali kwasoodpornej INOX 430

  • Duży zbiornik 40L

  • Praca odkurzacza mokro

  • Zbiornik osadzony na metalowym pierścieniu

  • Koła łożyskowane

  • Koszofiltr do separacji chłodziwa i wiórów 


SILNIK I GŁOWICA

Profesjonalny odkurzacz olejowy MAXIM 40 M OIL zasilany jest wytrzymałym silnikiem By-Pass. Jest to bardzo wydajne i niezawodne  rozwiązanie do pracy cyklicznej. Turbiny by-pass osiągają swoje najlepsze parametry przy pracy zmianowej. Zbudowany na zasadzie 2 niezależnych obiegów powietrza - jednego do zasysania zanieczyszczeń oraz drugiego do chłodzenia silnika w trakcie jego pracy. Oba fizycznie odseparowane od siebie obiegi, blokują zbieranym zanieczyszczeniom przedostanie się do rdzenia silnika i tym samym chronią przed zalaniem.
 
Elementami łączącym głowicę z sekcją filtracji w MAXIM 40 M OIL są metalowy pływak i filtr piankowy. Elementy te zamontowane są bezpośrednio do głowicy, na wlocie powietrza do komory silnika. Założony na koszu pływaka, filtr piankowy pozwala ewentualnej pianie osiadać na nim i swobodnie się skraplać. Jest to niezwykle ważne i praktyczne rozwiązanie przy pracy z chemią i płynami tworzącymi choćby najmniejszą pianę. Tymczasem zadaniem pływaka jest odcięcie dopływu powietrza do silnika w przypadku gdy napełnienie zbiornika zaczyna dochodzić do maksymalnego punktu. Zamknięcie się wlotu i brak próżni zablokuje możliwość pracy odkurzaczem do momentu opróżnienia jego zbiornika.


FILTRACJA
Kwestia filtracji w odkurzaczach olejowych bardzo różni się od filtracji w przeciętnych odkurzaczach profesjonalnych. Modele olejowe wyposażone są ocynkowany separator, oddzielający części stałe od płynnych w zbieranych zanieczyszczeniach. Czym jest separator? To kosz wykonany z perforowanej blachy, umieszczony pod głowicą odkurzacza na wytłoczonym pierścieniu, do którego wpadają jednocześnie zbierane zanieczyszczenia w formie płynnej i stałe i gdzie następuje ich separacja. Części stałe pozostają w koszu, a ciecze opadają na dno zbiornika. Zbierane części stałe można wyjąć z odkurzacza unosząc głowice i wyjmując koszo-filtr, chłodziwo lub olej znajduję się w dolnej części zbiornika. Wspomniany wcześniej filtr gąbkowy/piankowy zabezpiecza pływak przed zablokowaniem przez np. paski folii czy sznurki. Wykonany jest z grubej gąbki i zabezpiecza turbinę także przez poderwaniem się do niej drobnych cząstek metalowych.

Czytaj więcej
Dane techniczne
TURBINA
Typ silnika By-Pass
Ilość silników 1
Napięcie 230V
Podciśnienie 240 mBar
Przepływ 220 m3/h
Głośność 72 dB (A)
Częstotliwość 50/60 Hz
Moc 1,2 kW
FILTRY
Filtr główny Cylindryczny
Średnica 305 mm
Materiał Poliester przemysłowy
Filtr mokry Pianka
Przeznaczenie Wygaszacz piany
Materiał Syntetyczny
KONSTRUKCJA
Pojemność 40 Lit
Wlot Ø 40 mm
Wymiary 420 x 420 mm
Wysokość 710 mm
Waga  17 kg
Materiał Stal AISI 430
Akcesoria Ø 40 mm w komplecie
Wąż EVA D40mm elastyczny samonośny dł. 3m z zakończeniami
Kod. 004.499.009
Wąż EVA Ø40mm elastyczny samonośny dł.3 m z zakończeniami
Ssawa gumowa szczelinowa Ø50mm Atex
Kod 004.095
Ssawa gumowa szczelinowa Ø50mm
 

 
 

 
 

 
Akcesoria dodatkowe na życzenie
Wąż EVA D40mm elastyczny samonośny dł. 3m z zakończeniami
Kod. 004.329
Wąż EVA Ø40mm elastyczny samonośny dł.3 m z zakończeniami
Rura gięta chromowana Ø40mm – kpl. 2 elementy
Kod. 004.046
Rura gięta chromowana Ø40mm – kpl. 2 elementy


 
Ssawa podłogowa Ø40mm z fartuchami gumowymi do prac na mokro lub pyłów
Kod. 004.326
Ssawa podłogowa Ø40mm z fartuchami gumowymi do prac na mokro lub pyłów
Ssawka szczelinowa Ø40mm
Kod 004.421
Ssawka szczelinowa Ø40mm
Przedłużka D 40 mm polipropylenowa dł. 50 cm
Kod. 004.410
Przedłużka Ø 40 mm polipropylenowa dł. 50 cm
Zastosowanie
Odkurzacze do oleju Maxim 40 oil Odkurzacz do chłodziwa wiorów oleju zbieranie oleju
Do pobrania (1)
Klipy filmowe (2)
BIEMMEDUE
FIRMA
Galeria
Odkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłków ccc
Odkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłków zbiornik
Odkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłków
Odkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłków bn
Odkurzacz profesjonalny Maxim 40 OIL do oleju chłodziwa z separacją wiórów i opiłków cz
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu