Strona główna » Odkurzacze przemysłowe » Odkurzacze przemysłowe do chłodziwa i oleju » Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW
Opis produktu
Dane techniczne
Akcesoria Ø40/ 50 mm na życzenie
Filtry i opcje dodatkowe
Zastosowanie
Do pobrania (1)
Klipy filmowe (3)
Galeria
Pozostałe produkty z kategorii

Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW

A450 , A452 CLEAN OIL - odkurzacz olejowy z separacją wiórów i opcją wypompowania zawartości. Model zasilany turbiną jednofazową lub trójfazową ze zbiornikiem 100 lit.
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kWOdkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW oleOdkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW olejoweOdkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW oilOdkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW OLOdkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW filtrOdkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW bokOdkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW pracaOdkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW wążOdkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW bbbOdkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW cccOdkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW zzzOdkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW mm

Producent: Producent

Zastosowanie: Zastosowanie

Certyfikat: Certyfikat

Dostępność: Dostępny

Stan produktu: Nowy

Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta:
Opis produktu

Turbinowy odkurzacz CLEAN OIL jedno- i trój-fazowy do pracy z olejami i chłodziwami o zbiorniku 100-lit. Model pozwala na jednoczesne odessanie i oddzielenie cieczy (olej lub chłodziwo) od zawartości stałej tj. wiórów, drobinek metalu, granulatów czyli szeroko pojętych niewielkich odpadów poprodukcyjnych. Cechą kluczową odkurzaczy do oleju jest umieszczony w jego zbiorniku koszo-filtr czyli metalowy kosz wykonany z blachy perforowanej do preseparacji. Jak on działa?

Ssawa prowadzona przez operatora przenosi zanieczyszczenia do wnętrza odkurzacza, które następnie bezpośrednio przechodzą do koszo-filtra z którego ciecze spływają na dno zbiornika, a elementy stałe pozostają w separatorze. Rozwiązanie to pozwalana odzyskanie granulatu i daje możliwość jego ponownego użycia w procesie produkcyjnym. Modele A450 i A450-1 zostały w całości wykonane ze stali malowanej proszkowo. Wykonanie to wpływa na wysoką odporności odkurzacza na zagrożenia mechaniczne, wobec wilgoci, środków chemicznych, promieniowania UV, a także chroni go przed korozją. Stalowa rama odkurzacza i 4 wytrzymałe koła z niebrudzącej gumy utrzymują odkurzacz w pozycji pionowej bez względu na rodzaj powierzchni i poziom napełnienia zbiornika. 100-litrowy zbiornik odkurzacza Clean Oil został wyposażony w rurkę poziomu napełnienia i system wypompowania cieczy. System ten oparty jest na odwróconym przepływie powietrza generowanym przez turbinę zasilającą jednostkę. Zastosowanie tego systemu eliminuje występowanie wszelkich dodatkowych zagrożeń i problemów wynikających z zablokowania się, często stosowanej w odkurzaczach, pompy zanurzeniowej do odpompowania płynów. Pojemny zbiornik jest i pracuje w systemie Sit-Down. Główną częścią tego mechanizmu jest dźwignia do opuszczania i podnoszenia zbiornika. Opuszczanie zbiornika na własne koła daje mu pełną mobilność, a wraz uchwytami po jego obu stronach oszczędzają zdrowie operatora. Co więcej, zbiornik posiada kieszeń do podnoszenia wózkiem widłowym i zawór spustowy. Rozwiązania te widocznie zmniejszają czas spędzony na opróżnianiu zbiornika i ułatwiają tą czynność. Daje to możliwość wzrostu rozwiązań ekologicznych tj. zlania zawartości zbiornika do większych pojemników i jej ponowne użycie. Odkurzacz może być zatem opróżniany manualnie, jaki i za pomocą odwróconego przepływu powietrza. Linia Clean Oil, w zależności od modelu, zasilana jest tubiną boczno-kanałową jednofazową lub trójfazową. Bezszczotkowe turbiny boczno-kanałowe zapewniają wielogodzinną pracę bez potrzeby wyłączania odkurzacza. Dla stałej kontroli wytwarzanego podciśnienia odkurzacz posiada zainstalowany vacuometr. 

Odkurzacz występuje również w wersji zasilanej silnikami by-pass - link do modelu A445.

 

ZALETY ODKURZACZA

  • System wypompowywania cieczy za pomocą odwróconego ciągu powietrza
  • pływak zabezpieczający odkurzacz przed przepełnieniem
  • kosz-filtr ze stali malowanej proszkowo do separacji wiórów i oleju lub chłodziwa
  • zawór spustowy odseparowanej cieczy
  • możliwość podłączenia węży o średnicy  D50
  • stopień ochrony przeciwporażeniowej IP55


BUDOWA I ZASILANIE

Wytrzymałe i wydajne odkurzacze do oleju linii Clean OIL wytwarzają silne podciśnienie i przepływ powietrza dzięki zastosowaniu turbin boczno-kanałowych o mocy 2,2 w wersji jednofazowej i 3 kW w wersji trójfazowej. Jest to niezawodne urządzenie konstrukcyjnie stworzone do wielogodzinnej pracy ciągłej. Silnik bez przełożenia na napędy jest bezpośrednio połączony z turbiną. Silnik indukcyjny nie przegrzewa się dzięki niezależnemu obiegowi powietrza chłodzącego. Odkurzacze posiadają zabezpieczenie nad-prądowe i przeciwzwarciowe. Dzięki zastosowaniu silnika bezszczotkowego może pracować z olejami i chłodziwami bez przerw nawet 24 h dziennie.


FILTRACJA

Linia Clean Oil wyposażona jest w 3 poziomy filtracji. Pierwszy poziom to filtr ze specjalnej gąbki, zapobiegający występowaniu mgły olejowej. Na drugim etapie znajduje się filtr nylonowy, który filtruje na poziomie 150µ. Ostatni poziom odbywa się na bazie koszo-filtra. Odpady stałe po zassaniu do odkurzacza wpadają bezpośrednio do niego, a ciecze zostają grawitacyjnie odseparowane od części stałych. Umieszczony w koszo-filtrze filtr nylonowy wyłapuje bardzo drobne elementy stałe znajdujące się w zbieranych cieczach. Natomiast wraz z koszo-filtrem, wykonanym ze stali galwanizowanej, blokują przejście wszelkim częściom stałym. Rozwiązania te pozwalają na oczyszczenie, odzyskanie i ponowne użycie zarówno cieczy jak i zebranych wiórów, granulatów i podobnych im odpadom poprodukcyjnym. Separator posiada widoczne uchwyty do podnoszenia i wyjmowania zawartości. 

 

ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEPEŁNIENIEM

Największym problemem przy zbieraniu cieczy jest zagrożenie przepełnienia zbiornika i zalanie turbiny. Wychodząc na przeciw temu zagrożeniu firma Depureco wyposażyła A450 i A450-1 w pływaki z uszczelnieniem zabezpieczającym. Pływak unosząc się na poziomie cieczy, w odpowiednim momencie przywiera do wlotu powietrza do silników i blokuje przepływ powietrza. Od tego chwili nie aż do opróżnienia zbiornika ma możliwości na zasysanie zanieczyszczeń przez odkurzacz. Jest to jednocześnie rozwiązanie banalne i genialne. Co więcej - także niezawodne. Pływak nie pozwala na przedostanie się jakimkolwiek cieczom do turbiny boczno-kanałowej. 

 

OPRÓŻNIANIE ZBIORNIKA

Rurka wskaźnikowa dodatkowo informuje o stanie zapełnienia. Jak wspomniano wyżej - odkurzacz może być opróżniany manualnie przez wysunięcie zbiornika spod konstrukcji, ściągnięcie filtra i przechylenie lub za pomocą odwróconego przepływu. W opcji opróżniania zbiornika przez  odwrócenie ciągu powietrza z ssania na tłoczenie, nie ma potrzeby ingerowania w konstrukcję odkurzacza. Operacja polega wyłącznie na zmianie pozycji zaworu krzyżakowego. To rozwiązanie daje możliwość bardzo szybkiego opróżnienia zbiornika bez używania głębinowy pomp zanurzeniowych, które często ulegają awarii z powodu zablokowania opiłkami metalu.

Czytaj więcej
Dane techniczne
MODEL CLEAN OIL T   KOD A450
Turbina boczno-kanałowa
Typ pracy S1 praca ciągła
Ilość silników 1 indukcyjny
Moc 3 kW
Napięcie 400 V  50/60 Hz
IP / Klasa izolacji 55 / F
Podciśnienie max. 320 mBar
Podciśnienie nom. 250 mBar
Przepływ 350 m3/h
Głośność 78 dB (A)
System rozładunku
Typ rozładunku Ciąg odwrócony
Czas poboru 100 lit. / 26 sek.
Czas rozładunku 100 lit. / 92 sek.
MODEL CLEAN OIL M  KOD A452
Turbina boczno-kanałowa
Typ pracy S1 praca ciągła
Ilość silników 1 indukcyjny
Moc 2,2 kW
Napięcie 230 V  50/60 Hz
IP / Klasa izolacji 55 / F
Podciśnienie max. 320 mBar
Podciśnienie nom. 180 mBar
Przepływ 350 m3/h
Głośność 74 dB (A)
System rozładunku
Typ rozładunku Ciąg odwrócony
Czas poboru 100 lit. / 26 sek.
Czas rozładunku 100 lit. / 92 sek.
KONSTRUKCJA
Wlot Ø 50 mm
Pojemność zbiornika 100 it.
Materiał zbiornika Stal malowana proszkowo
Filtr mgłowy Cartridge
Filtr PPL Cylindryczny
Klasa filtra 150 µ
Materiał filtra NYLON
Wymiar podstawy 840 x 710 mm
Wysokość 1620 mm
Waga 110 kg
Materiał konstrukcji Stal malowana proszkowo
Akcesoria Ø40/ 50 mm na życzenie
Wąż EVA D40mm elastyczny samonośny dł. 3m z zakończeniami
Kod. 004.329
Wąż EVA  Ø40mm elastyczny samonośny dł.3 m z zakończeniami
Rura gięta chromowana Ø40mm – kpl. 2 elementy
Kod. 004.046
Rura gięta chromowana Ø40mm – kpl. 2 elementy


 
Ssawa podłogowa Ø40mm z fartuchami gumowymi do prac na mokro lub pyłów
Kod. 004.326
Ssawa podłogowa Ø40mm z fartuchami gumowymi do prac na mokro lub pyłów
Ssawka szczelinowa Ø40mm
Kod 004.421
Ssawka szczelinowa Ø40mm
Przedłużka D 40 mm polipropylenowa dł. 50 cm
Kod. 004.410
Przedłużka Ø 40 mm polipropylenowa dł. 50 cm
Wąż PUR Ø 50 mm ATEX FOOD zbrojony odporny na ścieranie 0,9 mm
Kod. 094.011.050
Wąż PUR Ø 50 mm ATEX FOOD zbrojony odporny na ścieranie ścianka 0,9 mm
Ssawa szczelinowa 390mm metalowa Ø50mm
Kod. P00301
Ssawa szczelinowa 390mm metalowa Ø50mm
Ssawa stalowa D50mm poszerzana galwanizowana L=1m
Kod. P00301
Ssawa szczelinowa 390mm metalowa Ø50mm
Rura gięta chromowana Ø50mm a szybkozłaczem
Kod P00649
Rura gięta chromowana Ø50mm z szybkozłączem
Ssawa podłogowa Ø50mm dł. 46 cm na kołach z fartuchami gumowymi
Kod P01036
Ssawa podłogowa Ø50mm dł. 46 cm na kołach z fartuchami gumowymi
Ssawa gumowa 120 mm poszerzana Ø50mm przewodząca
Kod P10239
Ssawa gumowa 120 mm poszerzana Ø50mm konduktywna
Ssawa gumowa szczelinowa Ø50mm Atex
Kod 004.095
Ssawa gumowa szczelinowa Ø50mm konduktywna
Ssawa  gumowa okrągła typu mrówkojad Ø50mm antistatic
Kod. 004.083
Ssawa  gumowa okrągła typu mrówkojad Ø50mm konduktywna
Ssawa gumowa szczelinowa zakrzywiona typu mrówkojad Ø50mm antistatic
Kod. 004.225
Ssawa gumowa szczelinowa zakrzywiona typu mrówkojad Ø50mm konduktywna
Przedłużka stal chromowana Ø 50 mm długość 50 cm
Kod. 004.138
Przedłużka aluminiowa Ø 50 mm długość 100 cm z szybkozłączem
Filtry i opcje dodatkowe
Filtr cartridge olejoodporny do odkurzacz do oleju lub chłodziwa
Kod. P12475
Filtr cartridge olejoodporny
Filtr PPL do odkurzacz do oleju lub chłodziwa
Kod. P09679
Filtr PPL 150 µ wykonany z cienkiej linki nylonowej


 
Filtr TNT do odkurzacz do oleju lub chłodziwa
Kod. P09678
Filtr TNT 150 µ wykonany z materiału syntetycznego
Zbiornik ze stali kwasoodpornej AISI 304
Kod 004.421
Zbiornik ze stali kwasoodpornej AISI 304
Kieszenie dla wideł wózka widłowego
Kod. 004.410
Kieszenie dla wideł wózka widłowego
Zastosowanie

Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW robotnik
Do pobrania (1)
Klipy filmowe (3)
PRACA ODKURZACZA
PRACA
CLEAN OIL
Galeria
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW ole
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW olejowe
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW oil
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW OL
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW filtr
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW bok
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW praca
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW wąż
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW bbb
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW ccc
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW zzz
Odkurzacz przemysłowy do zbierania cieczy oleju z możliwością separowania wiórów 3 kW mm
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu