Strona główna » Odkurzacze przemysłowe » Odkurzacze przemysłowe do chłodziwa i oleju » Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów
Opis produktu
Dane techniczne
Akcesoria Ø 40/50 mm na życzenie
Filtry i opcje dodatkowe
Zastosowanie
Do pobrania (1)
Klipy filmowe (3)
Galeria
Pozostałe produkty z kategorii

Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów

A455, M OIL 100 lit. moc 3,9 kW
Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórówOdkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów123Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów12Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów praca pływakOdkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów zawór i podnośnikOdkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów praca fotoOdkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów

Producent: Producent

Zastosowanie: Zastosowanie

Certyfikat: Certyfikat

Dostępność: Dostępny

Stan produktu: Nowy

Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta:
Opis produktu

Odkurzacz industrialny do pracy z olejami i chłodziwami o zbiorniku 100-lit zasilany trzema turbinami By-Pass. A455 stworzony jest do prac w przemysłach gdzie oczyszczanie powierzchni z olejów, chłodziw i cieczy im podobnych są ważnym częstym zabiegiem. Model zaprojektowany do jednoczesnego zbierania zanieczyszczeń i separacji płynów od części stałych. Cechą charakterystyczną odkurzaczy olejowych jest specjalny koszo-filtr. Czym jest koszo-filtr?

To metalowy kosz wykonany z perforowanej blachy i umieszczony na wewnątrz zbiornika. Zbierane zanieczyszczenia wpadają do koszo-filtra z którego ciecze spływają na dno zbiornika, a elementy stałe, takie jak wióry metalowe, granulaty czy inne drobne odpady poprodukcyjne, pozostają w separatorze. Jednostka zasilana jest 3 silnikami by-pass umieszczonymi w stalowej głowicy. Turbiny te zbudowane są na zasadzie dwóch niezależnych obiegów powietrza - jeden do sprzątania, a drugi do chłodzenia. Blokuje to dojście zbieranym zanieczyszczeniom do rdzeni silników oraz zapewnia nieprzegrzewanie się turbin. Dla stałej kontroli wytwarzanego podciśnienia odkurzacz posiada zainstalowany vacuometr. Model został w całości zrobiony ze stali malowanej proszkowo. Wykonanie to utrzymuje A445 w wysokiej odporności na zagrożenia mechaniczne, wobec wilgoci, środków chemicznych, promieniowania UV oraz chroni przed korozją. Stalowa rama odkurzacza i 4 wytrzymałe koła z niebrudzącej gumy utrzymują odkurzacz w pozycji pionowej bez względu na rodzaj powierzchni i poziom napełnienia zbiornika. Bardzo pojemny 100-litrowy podwieszany zbiornik odkurzacza pracuje w systemie Sit-Down i posiada własne 4 łożyskowane kółka do ułatwienia opróżniania. Główną częścią mechanizmu Sit-Down jest dźwignia do opuszczania i podnoszenia zbiornika. Opuszczanie zbiornika na własne koła daje mu pełną mobilność, a wraz uchwytami po jego obu stronach oszczędzają zdrowie operatora. Co więcej, zbiornik posiada kieszeń do podnoszenia wózkiem widłowym i zawór spustowy. Rozwiązania te widocznie zmniejszają czas spędzony na opróżnianiu zbiornika i ułatwiają tą czynność. Daje to możliwość wzrostu rozwiązań ekologicznych tj. zlania zawartości zbiornika do większych pojemników i jej ponowne użycie.

Odkurzacz występuje również w wersji zasilanej turbiną jedno- lub trój-fazową - link do linii CleanOil

ZALETY ODKURZACZA

  • Układ ssący wytwarzający potężna moc przez trzy turbiny komutatorowe
  • pływak zabezpieczający odkurzacz przed przepełnieniem
  • kosz-filtr ze stali galwanizowanej do separacji wiórów od oleju lub chłodziwa
  • zawór spustowy odseparowanej cieczy
  • możliwość podłączenia węży o średnicy 50 mm
  • stopień ochrony przeciwporażeniowej IP55


BUDOWA I ZASTOSOWANIE

Przemysłowy odkurzacz komutatorowy A445 zaprojektowany został do zasysania różnego rodzaju substancji oleistych, w tym celu wyposażony został w 3 turbiny jednofazowe 1.300W każda, dając mu potężną moc ssącą. Każda turbina posiada odrębną instalację elektryczną z osobnym wyłącznikiem turbiny oraz zawór kierunkowy przepływu powietrza co pozwala na regulację stopniową przepływu poprzez użycie 1 lub 2 lub 3 szt. w dowolnych kombinacjach. Silniki są idealnie przystosowane do pracy naprzemiennej i cyklicznej nawet 24 godziny dziennie. Wart podkreślić, że osiągają swoje najlepsze parametry pracy gdy pracują na zmianę w różnych kombinacjach. Taki tryb pracy eliminuje ich ewentualne przegrzanie, zapewnia wielogodzinną pracę i utrzymuje silniki w dobrym stanie. Termin by-pass oznacza konstrukcję silnika opartą na 2 niezależnych obiegach powietrza. Jeden odpowiedzialny jest za zasysanie zanieczyszczeń oraz drugi za chłodzenia silnika w trakcie jego pracy. Obiegi są od siebie fizycznie odseparowane, co naturalnie blokuje olejom przedostanie się do wnętrza głowicy i tym samym chronią silniki przed zalaniem. Turbiny by-pass są niezwykle wytrzymałe i wydajne. Duży przepływ powietrza, wysokie podciśnienie i siła turbin czynią z tego odkurzacza bardzo sprawne urządzenie do sprzątania, oczyszczania z oleju bądź chłodziwa w każdym parku maszynowym.
 

FILTRACJA

A445 wyposażony jest w 3 poziomy filtracji. Pierwszy filtr wykonany jest ze specjalnej gąbki i zapobiega wystąpieniu mgły olejowej. Drugi poziom filtracji obsługuje filtr nylonowy, którego skuteczność filtracji sięga 150µ. Odpady stałe po zassaniu do odkurzacza wpadają bezpośrednio do koszo-filtra, a ciecze zostają grawitacyjnie odseparowane od części stałych. Umieszczony w koszo-filtrze filtr nylonowy wyłapuje bardzo drobne elementy stałe znajdujące się w zbieranych cieczach. Natomiast wraz z koszo-filtrem, wykonanym ze stali galwanizowanej, blokują przejście wszelkim częściom stałym. Rozwiązania te pozwalają na oczyszczenie, odzyskanie i ponowne użycie zarówno cieczy jak i zebranych wiórów, granulatów i podobnych im odpadom poprodukcyjnym. Separator posiada widoczne uchwyty do podnoszenia i wyjmowania zawartości. 
 

ZABEZPIECZENIE PRZED PRZEPEŁNIENIEM

Największym problemem przy zbieraniu cieczy jest zagrożenie przepełnienia zbiornika i zalanie silników. Wychodząc na przeciw temu zagrożeniu, odkurzacz A445 został wyposażony w pływak z uszczelnieniem zabezpieczającym. Pływak unosząc się na poziomie cieczy, w odpowiednim momencie przywiera do wlotu powietrza do silników i zamyka przepływ. Od tego chwili nie ma możliwości używania odkurzacza, aż do momentu opróżnienia zbiornika. Jest to bardzo proste i niezawodne rozwiązanie, które nie pozwala na przedostanie się jakichkolwiek cieczy do turbin. Kolejnymi zabezpieczeniami jest preseparator cyklonowy i wcześniej wspomniany, filtr gąbczasty wykonany z specjalnego materiału dla zabezpieczenia przed mgłą olejową.
 

OPRÓŻNIANIE ZBIORNIKA

Odkurzacz A445 wyposażony jest w bardzo pojemny zbiornik na zanieczyszczenia, którego opróżnienie zostało ułatwione przez kilka rozwiązań. W dole zbiornika zainstalowani zawór spustowy, którego otwarcie pozwoli na grawitacyjne ujście cieczy do pojemnika zbiorczego. Dodatkowym ułatwieniem jest specjalna kieszeń zamontowana pod dnem zbiornika, która umożliwia wsunięcie wideł podnośnika i uniesienie go. Dzięki tej opcji istnieje możliwość opróżnienia oczyszczonego oleju, chłodziwa lub innej cieczy do odpowiedniego zbiornika lub umieszczenie go z powrotem do maszyny skrawającej. Skąd wiadomo, że zbiornik jest pełny i trzeba go opróżnić? Jak wspomniano powyżej, odkurzacz posiada system pływakowy, który zablokuje możliwość zasysania. Żeby jednak uchronić się przed nagłą stratą tej opcji, warto systematycznie sprawdzać poziom napełnienia zbiornika. W tym celu, zamontowano na nim rurkę wskaźników. Dzięki niej można na bieżąco sprawdzać napełnienie i przewidzieć kiedy zbiornik będzie wymagał opróżniania.
Czytaj więcej
Dane techniczne
MODEL M100OIL KOD A455
Typ silnika By-Pass
Ilość silników 3
Napięcie 230V
Podciśnienie 250 mBar
Przepływ 570 m3/h
Głośność 72 dB (A)
Częstotliwość 50/60 Hz
Moc 3,9 kW
System rozładunku
Czas poboru 100 lit. / 26 sek.
Grawitacyjnie Zawór kulowy
FILTRY
Filtr mgłowy Cardridge
Średnica 305 mm
Klasa filtracji M Class
Materiał Poliester przemysłowy
Filtr dodatkowy PPL
Klasa filtracj 150 µ
Materiał NYLON
KONSTRUKCJA
Wlot Ø 50 mm
Poj.  zbiornika cieczy 100 Lt
Poj. zbiornika części stałych  50  Lt
Wymiary 700 x 450 mm
Wysokość 1400 mm
Waga 90 kg
Materiał Stal malowana proszkowo
Akcesoria Ø 40/50 mm na życzenie
Wąż EVA D40mm elastyczny samonośny dł. 3m z zakończeniami
Kod. 004.329
Wąż EVA  Ø40mm elastyczny samonośny dł.3 m z zakończeniami
Rura gięta chromowana Ø40mm – kpl. 2 elementy
Kod. 004.046
Rura gięta chromowana Ø40mm – kpl. 2 elementy


 
Ssawa podłogowa Ø40mm z fartuchami gumowymi do prac na mokro lub pyłów
Kod. 004.326
Ssawa podłogowa Ø40mm z fartuchami gumowymi do prac na mokro lub pyłów
Ssawka szczelinowa Ø40mm
Kod 004.421
Ssawka szczelinowa Ø40mm
Przedłużka D 40 mm polipropylenowa dł. 50 cm
Kod. 004.410
Przedłużka Ø 40 mm polipropylenowa dł. 50 cm
Wąż PUR Ø 50 mm ATEX FOOD zbrojony odporny na ścieranie 0,9 mm
Kod. 094.011.050
Wąż PUR Ø 50 mm ATEX FOOD zbrojony odporny na ścieranie ścianka 0,9 mm
Ssawa szczelinowa 390mm metalowa Ø50mm
Kod. P00301
Ssawa szczelinowa 390mm metalowa Ø50mm
Ssawa stalowa D50mm poszerzana galwanizowana L=1m
Kod. P00301
Ssawa szczelinowa 390mm metalowa Ø50mm
Rura gięta chromowana Ø50mm a szybkozłaczem
Kod P00649
Rura gięta chromowana Ø50mm z szybkozłączem
Ssawa podłogowa Ø50mm dł. 46 cm na kołach z fartuchami gumowymi
Kod P01036
Ssawa podłogowa Ø50mm dł. 46 cm na kołach z fartuchami gumowymi
Ssawa gumowa 120 mm poszerzana Ø50mm przewodząca
Kod P10239
Ssawa gumowa 120 mm poszerzana Ø50mm konduktywna
Ssawa gumowa szczelinowa Ø50mm Atex
Kod 004.095
Ssawa gumowa szczelinowa Ø50mm konduktywna
Ssawa  gumowa okrągła typu mrówkojad Ø50mm antistatic
Kod. 004.083
Ssawa  gumowa okrągła typu mrówkojad Ø50mm konduktywna
Ssawa gumowa szczelinowa zakrzywiona typu mrówkojad Ø50mm antistatic
Kod. 004.225
Ssawa gumowa szczelinowa zakrzywiona typu mrówkojad Ø50mm konduktywna
Przedłużka stal chromowana Ø 50 mm długość 50 cm
Kod. 004.138
Przedłużka aluminiowa Ø 50 mm długość 100 cm z szybkozłączem
Filtry i opcje dodatkowe
Filtr cartridge olejoodporny do odkurzacz do oleju lub chłodziwa
Kod. P12475
Filtr cartridge olejoodporny
Filtr PPL do odkurzacz do oleju lub chłodziwa
Kod. P09679
Filtr PPL 150 µ wykonany z cienkiej linki nylonowej


 
Filtr TNT do odkurzacz do oleju lub chłodziwa
Kod. P09678
Filtr TNT 150 µ wykonany z materiału syntetycznego
Zbiornik ze stali kwasoodpornej AISI 304
Kod 004.421
Zbiornik ze stali kwasoodpornej AISI 304
Kieszenie dla wideł wózka widłowego
Kod. 004.410
Kieszenie dla wideł wózka widłowego
Zastosowanie
Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów
Do pobrania (1)
Klipy filmowe (3)
PRACA ODKURZACZA
PRACA
M100 OIL
Galeria
Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów123
Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów12
Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów praca pływak
Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów zawór i podnośnik
Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów praca foto
Odkurzacz przemysłowy trzy-silnikowy do oleju i chłodziwa z koszem do separacji wiórów
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu