infolinia 501 176 369
wyszukiwanie zaawansowane
  • Slider 2
  • Slider
  • slider1
  • Slider
  • Slider
  • Slider
  • Slider
0123456
0
Strona główna » Technicznie - porady » Odkurzacze do pracy z olejem, chłodziwami i z separacją wiórów
Polecane

Odkurzacze do pracy z olejem, chłodziwami i z separacją wiórów

Data dodania: 19-10-2020 Wyświetleń: 77

Usunięcie niewielkiej ilości oleju, smaru lub chłodziwa nie jest skomplikowane. Ale gdy ta ilość wzrasta, tworzy się już z tego problem. W takich przypadkach najlepiej jest mieć pod ręką odkurzacz stworzony stricte do pracy z takimi substancjami. Przedstawiamy specyfikę unikatowego działu odkurzaczy do pracy z olejami i chłodziwami oraz możliwe rozwiązania dla przemysłu.Nie tylko w naszych domach i mieszkaniach olej na różnych powierzchniach sprawia problem. W niezliczonych obiektach przemysłowych, fabrykach czy warsztatach usuwanie różnych wycieków i plam olejowych jest uciążliwe i nie lada wyzwaniem. Drobniejsze plamy oleju nietrudno usunąć zwykłym ręcznikiem papierowym lub szmatką, ale kałuże z chłodziwa na podłodze, nieustanne kapiące oleje z maszyn czy mgły olejowe wydzierające się z linii produkcyjnej potrzebują już bardziej zaawansowanych rozwiązań przemysłowych.

Odpady i zanieczyszczenia stałe takie jak wióry metalowe mogą być bezproblemowo zebrane za pomocą uniwersalnych modeli odkurzaczy przemysłowych. Jednakże modele te nie posiadają koszo-filtra separującego zanieczyszczenia. Wysokiej klasy odkurzacz do oleju potrafi nie tylko zbierać substancje płynne takie jak oleje i chłodziwa, ale także oddzielać je od substancji stałych. Separacja następuje dzięki umieszczonemu specjalnemu koszo-filtrowi ze stali nierdzewnej wewnątrz zbiornika odkurzacza. Tym sposobem zanieczyszczenia płynne są fizycznie oddzielane od stałych. Jako, że płynne i stałe elementy są oddzielane, emulsja może być ponownie wykorzystana. Firmy Biemmedue i Depureco oferują urządzenia o tych funkcjach w wersjach od 40 lit. aż do 1000 lit, wszystkie dostępne w zakładce: Odkurzacze przemysłowe do oleju. W nadzwyczajnych przypadkach, gdy średnica części stałych wynosi ok. 100 μm i mniej, przydaje się zastosować specjalny filtr nylonowy.

Akcesoria do zbierania oleju to nic innego jak metalowe ssawy i rury oraz węże ssące wewnętrznie płaskie. W ofercie CLEANEA znajduje się ich szeroka gama począwszy od ssaw szczelinowych Ø40, przechodząc przez zestawy podłogowe, a kończąc na ciętych na miarę węży o średnicach od Ø40 do Ø200 umożliwiających podpięcie odkurzacza do systemu czyszczenia.

Odkurzacze do oleju występować mogą w wersjach silnikowych i turbinowych, jednofazowych lub trójfazowych, jedno- dwu- i trzysilnikowych. Wyposażone w silniki komutatorowe lub indukcyjne - dwa obiegi powietrza, jeden do zbierania zanieczyszczeń, a drugi do chłodzenia silników. Rozwiązanie to zapewnia długą bezawaryjną pracę odkurzacza ponieważ nie ma możliwości przedostania się zbieranych zanieczyszczeń do rdzenia silnika.

Modele sensu stricte zaprojektowane do pracy z olejami i chłodziwami są oznaczone w swojej nazwie przez angielski dopisek OIL. Oznacza to, że w swojej konstrukcji zastosowano specjalne udogodnienia i zabezpieczenia do możliwie jak najefektywniejszej pracy z tego typu zanieczyszczeniami. Najczęściej wybieranymi modelami do takiej pracy są odkurzacze MAXIM M OIL (ze zbiornikiem 40 lit. i ze zbiornikiem 70 lit.), A445 M OIL (zbiornik 100 lit.) oraz A450 Clean OIL (zbiornik 100 lit.). Występują jednak kilka modeli, które na życzenie klienta można dostosować do pracy z olejem, wykorzystując odpowiednie akcesoria dodatkowe. Odkurzacz do oleju to fantastyczne rozwiązanie dla wielu firm i linii produkcyjnych. Efektywnie pomaga w utrzymaniu czystości na stanowisku pracy. Przekłada się to na widoczne oszczędności ekonomiczne.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Technicznie - porady
Wszystkie prawa zastrzeżone CLEANEA - 2021