infolinia 501 176 369
wyszukiwanie zaawansowane
 • Slider 2
 • Slider
 • slider1
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
0123456
0
Strona główna » Odkurzacze przemysłowe » Odkurzacze do elektronarzędzi » RC 80 M Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue metal
RC 80 M Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi BiemmedueRC 80 M Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue gniazdoRC 80 M Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue praca
RC 80 M Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi BiemmedueRC 80 M Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue gniazdoRC 80 M Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue praca

RC 80 M Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue metal

Dostępność: Na zamówienie

Stan produktu: Nowy

Producent:

Filtry klasy L i HEPA:

Produkt:

Certyfikat:


Ceny widoczne po zalogowaniu

 • Opis produktu
 • Do pobrania (1)

 

Dwusilnikowy odkurzacz do elektronarzędzi ze zbiornikiem 80 lit. ze stali nierdzewnej AISI 430. Zbiornik odkurzacza wykonany jest z odpornej na uszkodzenia mechaniczne i ludzkie, a także ciecze kwaśne i zasadowe. Zastosowana stal nierdzewna wytrzymuje temperaturę nawet 250oC. Zbiornik RC 80 osadzony jest na wytrzymałym polipropylenowym siedzisku, które połączone jest z uchwytem do łatwego transportu odkurzacza oraz z 2 zestawami kół. SM80 wyposażony 2 koła skrętne 360O oraz 2 duże koła stałe. Połączenie podnosi mobilność odkurzacza i sprawia, że jest łatwy do manewrowania. Model ten jest sensu stricte zaprojektowany do współpracy z elektronarzędziami takimi jak szlifierki czy wyrzynarki, pochłaniając wszystkie pyły podczas cięcia, wiercenia, szlifowania, wyrzynania, ale jego uniwersalna konstrukcja uwzględnia również możliwość pracy bez podłączenia elektronarzędzi. RC 80 jak każdy odkurzacz profesjonalny firmy Biemmedue, może pracować w trybie sucho-mokro. Czynnikiem zmieniającym tryb pracy (narzędzia vs sucho-mokro), jest podpięcie elektronarzędzia do gniazda na głowicy odkurzacza i tym samym połączenie mechanizmów elektronicznych w jedną całość. Odkurzacz wraz z wybranym narzędziem będą od tego momenty pracować w symbiozie.

Zasada działania – gdy do RC 80 P zostanie podłączona wyrzynarka, włączenie odkurzacza nastąpi sekundę później od rozpoczęcia jej pracy, a jego wyłączenie 2-3 sekundy po zakończonej wycince. Taki rodzaj pracy pozwala na usunięcie wszelkich pyłów powstałych w takcie obróbki surowca.

Model RC jest zasilany dwoma silnikami o 2 niezależnych obiegach powietrza, a w standard każdego odkurzacza obejmuje filtr poliestrowy wielokrotnego użytku odporny na wodę i wilgoć. Więcej o tych rozwiązaniach poniżej. Solidny odkurzacz RC, pomaga zmniejszyć zapylenie pomaga zmniejszyć zapylenie podczas używania elektronarzędzi i tym samym poprawia warunki i efektywność pracy.

 

ZALETY ODKURZACZA 

 
 • Automatyczne załączanie / wyłączanie wraz z elektronarzędziem 
 • Bardzo duży przepływ powietrza 430 m3/h
 • Filtr włókninowy klasa L  wodoodporny 
 • Zbiornik 80L
 • Praca odkurzacza mokro i sucho
 • Pływak zabezpieczający przed przepełnieniem (opcja pracy na mokro)
 • Turbiny By-pass z niezależnym chłodzeniem
 • W komplecie wąż z uniwersalnym przyłączeniem do elektronarzędzi 

 

 

GŁOWICA


Model RC 80 M zasilany jest dwoma silnikami By-Pass uzupełnionymi dodatkową elektroniką sterującą, umożliwiającą współpracę z elektronarzędziami. Silniki by-pass to rozwiązanie wydajne, niezawodne i idealnie przystosowane do pracy zmianowe/cyklicznej. Silnik skonstruowany jest na zasadzie 2 niezależnych obiegów powietrza. Pierwszy przeznaczony jest do wciągana zanieczyszczeń, a drugi do chłodzenia samego silnika. Te fizycznie odseparowane od siebie obiegi uniemożliwiają przedostanie się jakichkolwiek zabrudzeń do rdzenia silnika podczas jego pracy. W rezultacie układ pozwala na długą bezawaryjną pracę. To co odróżnia linię RC od pozostałych odkurzaczy profesjonalnych i przemysłowych to elektronika sterująca. Dzięki niej odkurzacz w momencie podpięcia do niego elektronarzędzia (szlifierki, pilarki itp.) staje się z nim w pełni kompatybilny. Ta synergia opiera się na jednoczesnym włączaniu urządzeń i wyłączaniu się odkurzacza automatycznie kilka sekund po narzędziu. Wpływa to niezwykle pozytywnie na wygodę pracy operatora.

Pomimo konstrukcyjnego przeznaczenia odkurzaczy RC do pracy z elektronarzędziami, są one zawsze wyposażone w pływak i filtr piankowy (zwany również wygaszaczem piany). Elementy te są ważne i praktyczne przy zbieraniu zanieczyszczeń płynnych lub wody z chemią pianującą. Zamontowane są one tak, aby w trakcie pracy na mokro płyny nie przedostały się do silnika. Założony na koszu pływaka, filtr piankowy pozwala pianie na swobodne osiadanie i skraplanie się.

 

 

FILTRACJA


Odkurzacz RC 80 posiada w standardzie filtr z mocnej włókniny poliestrowej umocowanej na kołnierzu z polipropylenu. Rozwiązanie to pozwala na jego łatwy montaż i demontaż. Filtr odkurzacza profesjonalnego RC 80 może być używany wielokrotnie, a jego żywotność przedłuża się każdorazowo przez otrzepanie, przedmuch lub czyszczenie na sucho i mokro. Filtr jest odporny na wilgoć i posiada stopień filtracji "L" 3µ. Odkurzacze do elektronarzędzi często pracują w środowisku o pyłach drażniących. Otoczenie takie wymaga zastosowanie filtrów cartridge klasy M lub H, w zależności od stopnia zagrożenia dla operatora. Aby jeszcze bardziej ograniczyć styczność operatora z pyłami i zanieczyszczeniami groźnymi dla zdrowia (powstałymi podczas pracy elektronarzędzi), istnieje możliwość zastosowania worka jednorazowego. Więcej o filtrach w naszym artykule: link

 

DANE TECHNICZNE 

 

Model

Biemmedue RC 80 M

Kod

008.368

Zasilanie

230 V 50 Hz

Moc

2,8 kW

Przepływ

430 m3/h

Podciśnienie

250 mBar

Pojemność

80 lit

Głośność

78 dBA

Typ silnika

By-pass x 2 szt.

Zbiornik materiał

Inox AISI 430

Akcesoria

Ø 40 mm

Stopień ochrony

IP 44

Waga

23,2 kg

Wymiary

65 x 46 x 98 cm

 • Broszura informacyjno - techniczna Broszura informacyjno - techniczna zawiera parametry sprzętu jego części oraz zdjęcia i wyposażenie dodatkowe dotyczące grupy odkurzaczy.
Pozostałe produkty z kategorii
RC 40 M Odkurzacz z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

RC 40 M Odkurzacz z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

RC 40 M - jednosilnikowy odkurzacz bezworkowy do współpracy z elektronarzędziami, zbiornik INOX 40 lit. i moc 1,2 kW. Zaprojektowany do obróbki surowców.
RC 45 P Odkurzacz z gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

RC 45 P Odkurzacz z gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

RC 45 P - odkurzacz ze stali nierdzewnej, pojemność zbiornika 25 lit. i moc 1200 W. Zaprojektowany do pracy z elektronarzędziami i ograniczaniem rozprzestrzeniania się pyłów drażniących.
Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy do pyłów budowlanych z systemem JetClean

Odkurzacz przemysłowo warsztatowy z gniazdem do elektronarzędzi z filtrem klasy M i systemem oczyszczaniem filtra JetClean

XM 20 JetClean - dwu-silnikowy odkurzacz do elektronarzędzi, zbiornik 20 lit. i moc 2600 W. Przystosowany do pracy z drażniącymi pyłami, posiada filtr klasy M.
MRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

MRC 45 - odkurzacz bezworkowy do pracy z elektronarzędziami z automatycznym otrząsaczem filtra. Moc silnika 1,4 kW i pojemność zbiornika 45 lit.
MRC 30 Odkurzacz z otrząsaczem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

MRC 30 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

MRC 30 - odkurzacz do elektronarzędzi z automatycznym otrząsaniem filtra. Zbiornik z polipropylenu wysokiej gęstości pojemność 30 Lit. i zasilanie by-pass moc 1,4 kW. 
Wszystkie prawa zastrzeżone CLEANEA - 2021