Strona główna » Odkurzacze przemysłowe » Odkurzacze do elektronarzędzi » RC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen
Opis produktu
Dane techniczne
Zastosowanie
Do pobrania (1)
Klipy filmowe (2)
Galeria
Pozostałe produkty z kategorii

RC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen

RC 80 P - bezworkowy odkurzacz do elektronarzędzi z automatycznym systemem włączania i wyłączania urządzenia. Pojemność zbiornika 80 lit. i moc silników by-pass 2,4 kW.
RC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylenRC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen zcRC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen bnRC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen kmRC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen rcRC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen rwRC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen tiRC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen gg

Producent: Producent

Filtry klasy L M HEPA:: Filtry klasy L M HEPA:

Produkt: Produkt

Certyfikat: Certyfikat

Dostępność: Na zamówienie

Stan produktu: Nowy

Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta:
Opis produktu

Dwusilnikowy odkurzacz RC 80 P do współpracy automatycznej z elektronarzędziami ze zbiornikiem 80 lit. Zbiornik odkurzacza wykonany jest z polipropylenu wysokiej gęstości tj. materiału niepękającego i niezwykle odpornego na rdzę, kwasy, uderzenia mechaniczne. Zbiornik RC 80 osadzony jest na wytrzymałym polipropylenowym siedzisku, które połączone jest z uchwytem do łatwego transportu odkurzacza oraz z 2 zestawami kół - przednie koła skrętne 360O oraz tylne duże koła stałe. Połączenie podnosi mobilność odkurzacza i sprawia, że jest łatwy do manewrowania. RC 80 jest stworzony do współpracy z elektronarzędziami do pochłaniania wszelkich pyłów powstałych podczas cięcia, wiercenia, szlifowania, wyrzynania. Warto jednak podkreślić, że uniwersalna konstrukcja odkurzacza uwzględnia także możliwość pracy bez podłączenia elektronarzędzi (tryb sucho-mokro). Czynnikiem zmieniającym tryb pracy tj. narzędzia vs sucho-mokro, jest podpięcie elektronarzędzia do gniazda na głowicy odkurzacza i tym samym połączenie  urządzeń w jedną całość.

Zasada działania – gdy do gniazda RC 80 M podłączy się szlifierkę, włączenie odkurzacza chwilę później od rozpoczęcia jej pracy, a jego wyłączenie 2-3 sekundy po zakończonej wycince. Taki rodzaj pracy pozwala na usunięcie wszelkich pyłów powstałych w takcie obróbki surowca.
Model RC jest zasilany dwoma silnikami o 2 niezależnych obiegach powietrza, a w standard każdego odkurzacza obejmuje filtr poliestrowy wielokrotnego użytku odporny na wodę i wilgoć. Więcej o tych rozwiązaniach poniżej. Solidny odkurzacz RC, pomaga zmniejszyć zapylenie pomaga zmniejszyć zapylenie podczas używania elektronarzędzi i tym samym poprawia warunki i efektywność pracy.

 
ZALETY ODKURZACZA
 
  • Automatyczne załączanie / wyłączanie wraz z elektronarzędziem 
  • Bardzo duży przepływ powietrza 430 m3/h
  • Filtr włókninowy klasa L  wodoodporny 
  • Zbiornik 80L polipropylen
  • Praca odkurzacza mokro i sucho
  • Pływak zabezpieczający przed przepełnieniem (opcja pracy na mokro)
  • Turbiny By-pass z niezależnym chłodzeniem
  • W komplecie wąż z uniwersalnym przyłączeniem do elektronarzędzi 

GŁOWICA

Jednofazowy RC 80 P zasilany jest dwoma silnikami By-Pass z dodatkową elektroniką sterującą, umożliwiającą współpracę z elektronarzędziami. Silniki by-pass to rozwiązanie wydajne, niezawodne i idealnie przystosowane do pracy zmianowe/cyklicznej. Silnik skonstruowany jest na zasadzie 2 niezależnych obiegów powietrza. Pierwszy przeznaczony jest do wciągana zanieczyszczeń, a drugi do chłodzenia samego silnika. Te fizycznie odseparowane od siebie obiegi uniemożliwiają przedostanie się jakichkolwiek zabrudzeń do rdzenia silnika podczas jego pracy. W rezultacie układ pozwala na długą bezawaryjną pracę. Cechą odróżniającą linię RC od pozostałych odkurzaczy to wspomniana wcześniej elektronika sterująca. Dzięki niej odkurzacz od chwili podpięcia do niego elektronarzędzia (szlifierki, pilarki itp.) staje się z nim w pełni kompatybilny. Ta synergia opiera się na jednoczesnym włączaniu urządzeń i wyłączaniu się odkurzacza automatycznie kilka sekund po narzędziu. Wpływa to niezwykle pozytywnie na wygodę pracy operatora. Pomimo konstrukcyjnego przeznaczenia odkurzaczy RC do pracy z elektronarzędziami, są one zawsze wyposażone w pływak i filtr piankowy (zwany również wygaszaczem piany). Elementy te są ważne i praktyczne przy zbieraniu zanieczyszczeń płynnych lub wody z chemią pianującą. Zamontowane są one tak, aby w trakcie pracy na mokro płyny nie przedostały się do silnika. Założony na koszu pływaka, filtr piankowy pozwala pianie na swobodne osiadanie i skraplanie się.
 

FILTRACJA

Odkurzacz RC 80 to model bezworkowy, posiadający w swoim standardzie filtr z mocnej włókniny poliestrowej. Filtr poliestrowy może być używany wielokrotnie, a jego żywotność przedłuża się każdorazowo przez otrzepanie, przedmuch lub czyszczenie na sucho i mokro. Jest odporny na wilgoć i posiada stopień filtracji "L" 3µ. Odkurzacze do elektronarzędzi często pracują w środowisku o pyłach drażniących. Otoczenie takie wymaga zastosowanie filtrów cartridge klasy M lub H, w zależności od stopnia zagrożenia dla operatora. Aby jeszcze bardziej ograniczyć styczność operatora z pyłami i zanieczyszczeniami groźnymi dla zdrowia (powstałymi podczas pracy elektronarzędzi), istnieje możliwość zastosowania worka jednorazowego. Wszystkie dostępne rozwiązania są łatwe i wygodne w użyciu i są wstanie wychwycić każdej wielkości kurze, pyły budowlane, gips, cement itp.
Czytaj więcej
Dane techniczne
MODEL RC80P 008.345
Typ silnika By-Pass
Ilość silników 2
Napięcie 230V
Podciśnienie 250 mBar
Przepływ 430 m3/h
Głośność 78 dB (A)
Częstotliwość 50/60 Hz
Moc 2.400 W
FILTRY
Filtr pyłowy Cylindryczny
Średnica 305 mm
Klasa L Class
Materiał Poliester przemysłowy
- -
FILTR OPCJONALNY
Filtr pyłowy Cartridge
Klasa HEPA 13 Class
Materiał Włókno szklane
KONSTRUKCJA
Wlot Ø 40 mm
Pojemność zbiornika 80 Lit.
Materiał Polopropylen
Wymiary 630 x 460 mm
Wysokość 980 mm
Waga 21.5 kg
   
W ZESTAWIE  
Wąż D36mm z zakończeniami 3m 004.412
Zastosowanie
odkurzacz do elektronarzędzi dwu silnikowy polipropylen robotnik
Do pobrania (1)
Klipy filmowe (2)
FIRMA BM2
PRODUKTY
Galeria
RC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen zc
RC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen bn
RC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen km
RC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen rc
RC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen rw
RC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen ti
RC 80 P Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue polipropylen gg
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu