Strona główna » Odkurzacze przemysłowe » Odkurzacze do elektronarzędzi » Odkurzacz do narzędzi pneumatycznych z otrząsaczem i filtrem klasy M Biemmedue jednosilnikowy
Opis produktu
Dane techniczne
Zastosowanie
Do pobrania (1)
Klipy filmowe (2)
Galeria
Pozostałe produkty z kategorii

Odkurzacz do narzędzi pneumatycznych z otrząsaczem i filtrem klasy M Biemmedue jednosilnikowy

MRC 65  -  profesjonalny  odkurzacz do podłączenia do urządzeń pneumatycznych o pojemności 65 lit. i mocy 1,2 kW (1200 W). Zaprojektowany do pracy w warsztatach specjalistycznych.
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowyMRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 33MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 44MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 55MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 66MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 77MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 88MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 99MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 98MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 97MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 45MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 37MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 29

Producent: Producent

Filtry klasy L M HEPA:: Filtry klasy L M HEPA:

Produkt: Produkt

Certyfikat: Certyfikat

Dostępność: Na zamówienie

Stan produktu: Nowy

Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta:
Opis produktu
Odkurzacz MRC 65  profesjonalny 65 litrów z otrząsaczem filtra i gniazdem do automatycznej pracy z narzędziami pneumatycznymi. Jednosilnikowy odkurzacz bezworkowy wykonany jest z polipropyleniu wysokiej gęstości. Jest to materiał oporny na rdzę i uderzenia oraz na przypadkowe kwasy i zasady. 65-litrowy samonośny zbiornik odkurzacza połączony jest bezpośrednio z dwoma zestawami niebrudzących kół. Koła przednie są skrętne i łożyskowane i zapewniają obrotność jednostki, natomiast tylne to koła nieruchome dla lepszej stabilności. Dla ułatwienia przemieszczania odkurzacza, do jego zbiornika został przymocowany uchwyt. Model zasilany jest silnikiem by-pas o 2 niezależnych obiegach powietrza - do zbierania zanieczyszczeń i chłodzenia silnika. Swoją unikalną konstrukcją model jest przystosowany do pracy z narzędziami pneumatycznymi takimi jak szlifierki, wkrętarki i wiertarki udarowe. Urządzenia te mogą w pełnej symbiozie współpracować z odkurzaczem gdy są połączone przez wąż pneumatyczny na jego głowicy. Uniwersalna konstrukcja odkurzacza pozwala na pracę zarówno z narzędziami jak i samodzielnie. Gdy do jednostki nie będzie podpięte narzędzie pneumatyczne, MRC 65 może pracować jak regularny odkurzacz profesjonalny (akcesoria nie ujęte w ofercie podstawowej). Ten świetnie wykonany odkurzacz, pomaga znacząco zmniejszyć zapylenie otoczenia pracownika i podnieść jego wyniki. Zapylenie zmniejszone jest poprzez zastosowanie dwuwarstwowej filtracji - opis poniżej.

Zasada działania 

Symbiotyczna praca przykładowej wiertarki udarowej i odkurzacza MRC 65 opiera się na połączeniu elektroniki przez wąż pneumatyczny. Od tego momentu za każdym razem gdy rozpocznie się wiercenie, odkurzacz włączy się sekundę później od narzędzia, a wyłączy 2-3 sekundy po jego zakończonej pracy. Takie działanie nie pozwala żadnym zabrudzeniom na pozostanie na stanowisku pracy, a dodatkowo zapobiega ich zaleganiu w wężu ssącym. Jest to rozwiązanie wygodne i kluczowe dla długiej i bezawaryjnej pracy urządzeń.
 

Otrząsacz 
Elementem charakterystycznym dla linii MRC jest ujęcie w standardzie odkurzacza zautomatyzowanego otrząsacza filtra. Za każdym razem gdy operator wyłączy narzędzie, włączy się otrząsacz. Podczas prac w trybie ciągłym i długim oraz z materiałem specyficznym, filtr może potrzebować wcześniejszego oczyszczenia. Jak zauważyć, że filtr jest zanadto zabrudzony? Z pomocą przychodzi lampka LED zamontowana na głowicy odkurzacza MRC, jej zapalenie sygnalizuje potrzebę wyłączenia narzędzia pneumatycznego i tym samym oczyszczenia filtra.

 

ZALETY ODKURZACZA 

  • Automatyczne załączanie/wyłączanie wraz z narzędziem pneumatycznym
  • Automatyczne uruchomianie otrząsacza czyszczącego filtr
  • Wysoki stopień filtracji
  • Duży przepływ powietrza 210 m3/h
  • Dwa filtry - włókninowy klasa L  oraz kardrydżowy klasa M 
  • Zbiornik polipropylen 65 lit
  • Turbiny By-pass z niezależnym chłodzeniem
  • W komplecie wąż z uniwersalnym przyłączeniem do elektronarzędzi 


GŁOWICA

Specjalistyczny odkurzacz jednofazowy MRC 65 zasilany jest silnikiem By-Pass z elektroniką sterującą. Wytrzymały silników skonstruowanych są na zasadzie 2 obiegów powietrza - jeden do zbierania zanieczyszczeń, a drugi do chłodzenia silnika. Niezależne i fizycznie odseparowane obiegi nie pozwalają żadnym zabrudzeniom na przedostanie się do rdzenia silnika i chronią go przed wciąganymi zniszczeniem. Dzięki temu rozwiązaniu silniki te są niezwodne, ciche i pozwalają na długą bezawaryjną pracę odkurzacza. Dodatkowa elektronika umieszczona w głowicy odkurzacza to kluczowa i niezwykle charakterystyczna dla odkurzaczy do elektronarzędzi. Za jej pomocą odkurzacz od momentu podpięcia  elektronarzędzia, pracuje z nim w pełnej synergii.

 

FILTRACJA I  OTRZĄSACZ

Filtracja w odkurzaczu MRC65 odbywa się dwupoziomowo. Pierwszy poziom opiera się na filtrze poliestrowym klasy "L" i wykonanym z mocnej włókniny. Filtr jest przymocowany do kołnierza z polipropylenu i współpracuje z opisanym wcześniej otrząsaczem. Drugi poziom filtracji realizuje filtr cartridge klasy "M". Klasa tego filtra nawiązuje do jego przystosowania do chronienia operatora przed pyłami o średnim zagrożeniu i o wartościach granicznych >0,1 mg/m3. Cylinder jest zamontowany bezpośrednio przy głowicy i służy do przechwycenia niebezpiecznych dla zdrowia pyłów drobnych. Zastosowana filtracja stopniowa fantastycznie spisuje się w wychwytywaniu nawet bardzo drobnych pyłów budowlanych, cementowych czy gipsowych. Gdy obróbka surowca wiąże się z pyłami wyjątkowo drażniącymi, istnieje możliwość uzupełnienia MRC 65 o worek jednorazowy. Ograniczy to kontakt operatora z zanieczyszczeniami i ułatwi ich usuwanie ze zbiornika.

Czytaj więcej
Dane techniczne
Model MRC65  KOD 008.347
Typ silnika By-Pass
Ilość silników 1
Napięcie 230V
Podciśnienie 250 mBar
Przepływ 210 m3/h
Głośność 65 dB (A)
Częstotliwość 50/60 Hz
Moc 1200 W
FILTRY
Filtr pyłowy Cartridge
Klasa M Class
Materiał Poliester przemysłowy
- -
Filtr Opcjonalny
Filtr pyłowy Cartridge
Średnica 305 mm
Klasa HEPA 13 Class
Materiał Włókno szklane
KONSTRUKCJA
Wlot Ø 40 mm
Pojemność zbiornika 65 lit
Materiał PE HD
Wymiary 445 x 415 mm
Wysokość 800 mm
Waga  12,5 kg
   
W ZESTAWIE  
Wąż D36mm z zakończeniami 3m 004.412
Zastosowanie
odkurzacz z otrząsaczem do narzędzi pneumatyczny obrazch
Do pobrania (1)
Klipy filmowe (2)
FIRMA BM2
PRODUKTY
Galeria
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 33
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 44
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 55
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 66
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 77
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 88
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 99
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 98
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 97
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 45
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 37
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy 29
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu