Strona główna » Odkurzacze przemysłowe » Odkurzacze do elektronarzędzi » Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy
Opis produktu
Dane techniczne
Zastosowanie
Do pobrania (1)
Klipy filmowe (3)
Galeria
Pozostałe produkty z kategorii

Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

MRC 45 - odkurzacz bezworkowy do pracy z elektronarzędziami z automatycznym otrząsaczem filtra. Moc silnika 1 kW (1000 W) i pojemność zbiornika 45 lit.
MRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowyMRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy ASMRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy adMRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy afMRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy agMRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy ahMRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy ajMRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy akMRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy al

Producent: Producent

Filtry klasy L M HEPA:: Filtry klasy L M HEPA:

Produkt: Produkt

Certyfikat: Certyfikat

Dostępność: Na zamówienie

Stan produktu: Nowy

Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta:
Opis produktu

Jednosilnikowy odkurzacz MRC 45 do elektronarzędzi z otrząsaczem filtra wykonany z polipropylenu wysokiej gęstości i zbiornikiem 45 lit.  Samonośny zbiornik odkurzacza zrobiony jest z nowego typu polipropylenu o właściwościach niepękających i wzmacniających - odporny na rdzę i uderzenia mechaniczne. MRC 45 porusza się na 4 łożyskowanych kołach skrętnych z niebrudzącej gumy. To solidnie wykonany model odkurzacza, który ułatwi pracę w zakładzie pracy i obniży długoterminowe koszty związane z utrzymaniem czystości i zdrowia pracowników. Linie RC i MRC do elektronarzędzi zauważalnie zmniejszają zapylenie powstałe podczas pracy z elektronarzędziami przez usuwanie zanieczyszczeń bezpośrednio z obszaru pracy podczas jej trwania. Dzięki temu, kurze i większe zanieczyszczenia nie rozchodzą się po całym warsztacie pracy. MRC 45 zapewnia zautomatyzowaną współpracę z wszelkimi elektronarzędziami do cięcia, wyrzynania, wiercenia, szlifowania, itd. Czynności te są mocno związane ze sporymi ilościami pyłów drażniących i duszących. Do rozwiązania tego problemu i utrzymania operatora w zdrowiu, odkurzacze MRC posiadają w swoim standardzie filtr pyłowy klasy M (więcej o klasach pyłów i filtrów w naszym artykule: link). W standardzie odkurzacza znajduje się druga linia filtracji i silnik by-pass, które opisano poniżej. 
Zasada działania
Odkurzacz i przykładowa szlifierka rozpoczynają swoją współpracę w momencie podłączenia narzędzia do gniazda na głowicy odkurzacza. Czynność ta jest równoznaczna z połączeniem mechanizmów elektronicznych w jedną całość i zsynchronizowaną pracę. Teraz gdy rozpocznie się szlifowanie, włączenie odkurzacza nastąpi sekundę później od rozpoczęcia pracy narzędzia, a jego wyłączenie 2-3 sekundy po zakończonej pracy. Rozwiązanie to pozwala na usunięcie wszelkich pyłów z obróbki surowca oraz zapobiega ich zaleganiu w wężu.

Otrząsacz
Elementem specyficznym dla linii MRC jest ujęcie w standardzie odkurzacza automatycznego otrząsacza filtra. Za każdym razem gdy operator wyłączy narzędzie, włączy się otrząsacz. Podczas prac w trybie ciągłym i długim oraz z materiałem specyficznym, filtr może potrzebować wcześniejszego oczyszczenia. Jak zauważyć, że filtr jest zanadto zabrudzony? Z pomocą przychodzi kontrolka zamontowana na głowicy odkurzacza MRC, jej zapalenie sygnalizuje potrzebę wyłączenia elektronarzędzia i tym samym oczyszczenia filtra.

ZALETY ODKURZACZA

  • Automatyczne załączanie / wyłączanie wraz z elektronarzędziem 
  • Automatyczne uruchomianie otrząsacza czyszczącego filtr
  • Wysoki stopień filtracji
  • Duży przepływ powietrza 210 m3/h
  • Dwa filtry - włókninowy klasa L  oraz cardridge klasa M 
  • Zbiornik polipropylen 45 lit
  • Turbiny By-pass z niezależnym chłodzeniem
  • W komplecie wąż z uniwersalnym przyłączeniem do elektronarzędzi

GŁOWICA
Jednofazowy odkurzacz komutatorowy MRC 45 zasilany jest turbiną By-Pass z elektroniką sterującą. Silniki by-pass skonstruowane są na zasadzie 2 obiegów powietrza, z których jeden wciąga zanieczyszczenia oraz drugi chłodzi silnik. Te niezależne i fizycznie odseparowane od siebie obiegi nie pozwalają żadnym zabrudzeniom na przedostanie się do rdzenia silnika i chronią go przez zniszczeniem. Dzięki temu rozwiązaniu silniki te są niezwodne, ciche i pozwalają na długą bezawaryjną pracę odkurzacza. Co więcej, swoją konstrukcją silniki by-pass są stworzone do prac zmianowych.
Dodatkowa elektronika umieszczona w głowicy odkurzacza to kluczowa i niezwykle charakterystyczna dla odkurzaczy do elektronarzędzi. To dzięki niej odkurzacz jest w stanie w momencie podpięcia do niego elektronarzędzia, pracować z nim w pełnej synergii. Kooperacja ta, jak opisano powyżej, opiera się na ich skoordynowanym włączaniu i wyłączaniu urządzeń.
 

FILTRACJA   I  OTRZĄSACZ

MRC45 posiada dwa poziomy filtracji, z których pierwszy opiera się na klasycznym poliestrowym filtrze klasy "L". Wykonany z mocnej włókniny filtr, jest przymocowany do kołnierza z polipropylenu i osadzony na połączeniu zbiornika z głowicą. Filtr ten współpracuje z otrząsaczem. Drugi poziom filtracji odbywa się poprzez filtr cardridge klasy "M". Jest on umieszczony bezpośrednio przy głowicy i służy do przechwycenia bardzo drobnych i jednocześnie niebezpiecznych dla zdrowia pyłów >0,1 mg/m3. Zastosowane stopnie filtracji świetnie wychwytują pyły budowlane, gips, cement itp. W przypadku pyłów wyjątkowo drażniących, odkurzacz może zostać dodatkowo wyposażony w worek jednorazowy. Ułatwi on usuwanie zanieczyszczeń ze zbiornika i ograniczy kontakt operatora z zanieczyszczeniami.
 
Czytaj więcej
Dane techniczne
Model MRC45  KOD 008.398
Typ silnika By-Pass
Ilość silników 1
Napięcie 230V
Podciśnienie 250 mBar
Przepływ 210 m3/h
Głośność 65 dB (A)
Częstotliwość 50/60 Hz
Moc 1000 W
FILTRY
Filtr pyłowy Cartridge
Klasa M Class
Materiał Poliester przemysłowy
- -
Filtr Opcjonalny
Filtr pyłowy Cartridge
Średnica 305 mm
Klasa HEPA 13 Class
Materiał Włókno szklane
KONSTRUKCJA
Wlot Ø 40 mm
Pojemność zbiornika 45 lit
Materiał PE HD
Wymiary 430 x 430 mm
Wysokość 720 mm
Waga  8,8 kg
   
W ZESTAWIE  
Wąż D36mm z zakończeniami 3m 004.412
Zastosowanie
Odkurzacz z otrząsaczem pracownik
Do pobrania (1)
Klipy filmowe (3)
TARGI W ITALY
FIRMA BM2
BM2 CAŁOKSZTAŁT PRACY
Galeria
MRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy AS
MRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy ad
MRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy af
MRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy ag
MRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy ah
MRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy aj
MRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy ak
MRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy al
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu