infolinia 501 176 369
wyszukiwanie zaawansowane
 • Slider 2
 • Slider
 • slider1
 • Slider
 • Slider
 • Slider
 • Slider
0123456
0
Strona główna » Odkurzacze przemysłowe » Odkurzacze do elektronarzędzi » MRC 30 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy
MRC 30 Odkurzacz z otrząsaczem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowyMRC 30 Odkurzacz z otrząsaczem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy gniazdoMRC 30 Odkurzacz z otrząsaczem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy filtr MMRC 30 Odkurzacz z otrząsaczem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy praca
MRC 30 Odkurzacz z otrząsaczem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowyMRC 30 Odkurzacz z otrząsaczem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy gniazdoMRC 30 Odkurzacz z otrząsaczem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy filtr MMRC 30 Odkurzacz z otrząsaczem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy praca

MRC 30 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

Dostępność: Na zamówienie

Stan produktu: Nowy

Producent:

Filtry klasy L i HEPA:

Produkt:

Certyfikat:


Ceny widoczne po zalogowaniu

 • Opis produktu
 • Do pobrania (1)

Odkurzacz z automatycznym otrząsaczem filtra


Profesjonalny bezworkowy odkurzacz MRC 30 do elektronarzędzi z otrząsaczem filtra. Jednosilnikowy odkurzacz ze zbiornikiem z polipropylenu wysokiej gęstości, z materiału niepękającego, odpornego na rdzę, uderzenia mechaniczne i przystosowanym do pracy na sucho i na mokro. MRC 30 posiada samonośny zbiornik do którego zamontowane są 4 łożyskowane koła skrętne pozwalające obracać odkurzacz wokół własnej osi. Jest to solidny model odkurzacza, który pomaga zmniejszyć zapylenie podczas prac elektronarzędziami, a tym samym obniżyć koszty. Linia MRC zaprojektowana jest do usuwania zapylenia u źródła, uniemożliwiając pyłom i innym zanieczyszczeniom powstałym podczas obróbki surowca, rozpraszanie po całym stanowisku pracy. Odkurzacze te sensu stricte stworzone są do automatycznej pracy z elektronarzędziami takimi jak piły, szlifierki, wyrzynarki czy wiertarki. Obróbka surowców niejednokrotnie wiąże się z wydzielaniem i wdychaniem drażniących i duszących pyłów, dlatego MRC 30 posiada w swoim standardzie filtr pyłowy klasy M (więcej o klasach pyłów i filtrów w naszym artykule: link).  Standard odkurzacza obejmuje podwójną filtrację i zasilanie silnikiem by-pass, których specyfikę opisano poniżej. 

Zasada działania – odkurzacz i wybrane elektronarzędzie rozpoczynają swoją symbiotyczną pracę w momencie ich połączenia przez gniazdo na głowicy odkurzacza. Podpięcie elektronarzędzia jest równoznaczne z połączeniem mechanizmów elektronicznych w jedną całość. Jak to wygląda? Gdy do MRC 30 zostanie podłączona piła, włączenie odkurzacza nastąpi sekundę później od rozpoczęcia pracy narzędzia, a jego wyłączenie 2-3 sekundy po zakończonej pracy. Rozwiązanie to pozwala na usunięcie wszelkich pyłów powstałych w trakcie obróbki surowca i zaraz po nim oraz zapobiega zaleganiu jakichkolwiek pyłów w wężu.

Otrząsacz – tym co odróżnia linię odkurzaczy MRC od RC (druga linia do elektronarzędzi) jest automatyczny otrząsacz filtra poliestrowego. Gdy elektronarzędzie zostanie wyłączone, otrząsacz włączy się i oczyści filtr z zalegających pyłów. Podczas długich nieprzerwanych prac ze specyficznym materiałem filtr może potrzebować wcześniejszego oczyszczenia. Tego typu sytuacje, rozwiązuje zamontowana na każdej głowicy odkurzacza MRC kontrolka, której zapalenie sygnalizuje zabrudzenie filtra i potrzebę włączenia otrząsacza. 


 

 ZALETY ODKURZACZA


 
 • Automatyczne załączanie / wyłączanie wraz z elektronarzędziem 
 • Automatyczne uruchomianie otrząsacza czyszczącego filtr
 • Wysoki stopień filtracji
 • Duży przepływ powietrza 210 m3/h
 • Dwa filtry - włókninowy klasa L  oraz kardrydżowy klasa M 
 • Zbiornik polipropylen 30 lit
 • Turbiny By-pass z niezależnym chłodzeniem
 • W komplecie wąż z uniwersalnym przyłączeniem do elektronarzędzi 

 

GŁOWICAModel MRC 30 wyposażony jest w pojedynczy silnik By-Pass uzupełniony elektroniką sterującą do automatycznej pracy z elektronarzędziami. Swoją konstrukcją silniki by-pass-owe są przystosowane zmianowej i cyklicznej, a jednocześnie są ciche i wydaje. Tytuł by-pass oznacza konstrukcję na zasadzie niezależnych obiegów powietrza, z których jeden wciąga zanieczyszczenia oraz drugi chłodzi silnik. Te fizycznie odseparowane od siebie obiegi nie pozwalają żadnym ze zbieranych zabrudzeń na przedostanie się do rdzenia silnika. Układ ten pozwala na długą bezawaryjną pracę odkurzacza. Dodatkowa elektronika umieszczona w głowicy odkurzacza to element charakterystyczny dla linii odkurzaczy MRC i RC do elektronarzędzi. Dzięki niej odkurzacz w momencie wpięcia do niego elektronarzędzia, pracują one w pełnej synergii. Współpraca opiera się na ich symultanicznym włączaniu i wyłączaniu. FILTRACJA I OTRZĄSACZ 


Odkurzacz z automatycznym otrząsaczem z linii MRC posiada dwa poziomy filtracji. Pierwszy opiera się na, standardowym w odkurzaczach profesjonalnych, filtrze klasy "L" wykonanym z mocnej włókniny poliestrowej. Filtr ten jest przymocowany do kołnierza z polipropylenu i osadzony na połączeniu zbiornika z głowicą. Przy nim zamontowany jest otrząsacz. Drugi poziom filtracji to filtr kadydżowy klasy "M". Jest on zamontowany bezpośrednio do głowicy w wewnętrznej części filtra głównego "L". Służy on do przechwycenia wyjątkowo drobnych i niebezpiecznych dla zdrowia pyłów >0,1 mg/m3. Zastosowana wysokiej klasy filtracja jest w stanie wychwycić bardzo drobne pyły budowlane, gips, cement itp. Gdy pyły są wyjątkowo drażniące, odkurzacz MRC 30 może zostać dodatkowo wyposażony w jednorazowe worki, które ułatwiają usuwanie zanieczyszczeń ze zbiornika i ograniczają z nimi kontakt.

 

DANE TECHNICZNE 

 
Model Biemmedue MRC 30
Kod 008.397
Zasilanie 230 V 50 Hz
Moc 1,4 kW
Przepływ 210 m3/h
Podciśnienie 250 mBar
Pojemność 30 lit
Głośność 65 dBA
Typ silnika By-pass
Zbiornik materiał Polipropylen
Akcesoria Ø 40 mm
Stopień ochrony IP 44
Waga 8,2 kg
Wymiary 43 x 43 x 51,8 cm
 • Broszura informacyjno - techniczna Broszura informacyjno - techniczna zawiera parametry sprzętu jego części oraz zdjęcia i wyposażenie dodatkowe dotyczące grupy odkurzaczy.
Pozostałe produkty z kategorii
RC 40 M Odkurzacz z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

RC 40 M Odkurzacz z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

RC 40 M - jednosilnikowy odkurzacz bezworkowy do współpracy z elektronarzędziami, zbiornik INOX 40 lit. i moc 1,2 kW. Zaprojektowany do obróbki surowców.
MRC 65 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia pneumatycznych narzędzi Biemmedue jednosilnikowy

Odkurzacz do narzędzi pneumatycznych z otrząsaczem i filtrem klasy M Biemmedue jednosilnikowy

MRC 65 - profesjonalny odkurzacz do podłączenia do urządzeń pneumatycznych o pojemności 65lit. i mocy 1400W. Zaprojektowany do pracy w warsztatach specjalistycznych.
RC 80 M Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue

RC 80 M Odkurzacz przemysłowy dwu-silnikowy z gniazdem do elektronarzędzi Biemmedue metal

RC 80 M - odkurzacz dwusilnikowy do elektronarzędzi, zbiornik 80 Lit. i moc 2,8 kW. Stworzony do utrzymania czystości w zakładach rzemieślniczych.
MRC 45 Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

Odkurzacz z otrząsaczem i gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

MRC 45 - odkurzacz bezworkowy do pracy z elektronarzędziami z automatycznym otrząsaczem filtra. Moc silnika 1,4 kW i pojemność zbiornika 45 lit.
RC 45 P Odkurzacz z gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

RC 45 P Odkurzacz z gniazdem do podłączenia elektronarzędzi Biemmedue jednosilnikowy

RC 45 P - odkurzacz ze stali nierdzewnej, pojemność zbiornika 25 lit. i moc 1200 W. Zaprojektowany do pracy z elektronarzędziami i ograniczaniem rozprzestrzeniania się pyłów drażniących.
Wszystkie prawa zastrzeżone CLEANEA - 2022